Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden Bartın çıkarması

Gelecek Partisi’nden Bartın çıkarması

Gelecek Partisi saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Pulcu ve Serap Yazıcı’nın yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Kurulu Başkanı Seren Yıldız Öztürk ve Kurucular Kurulu Üyeleri Murat Özden, Fatma Aydın Ataş, Ayşe Berrin Sevimli, Serap İnan Bartın’da birtakım temaslarda bulundu.

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ile Bartın teşkilat mensuplarının da eşlik ettiği ziyaretlerin ilk durağı Bartın Barosu oldu. Burada Baro Başkanı Avukat Ferhat Parlatır tarafından karşılanan Gelecek Partisi heyeti, baro yetkilileri ile gündeme ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Gelecek Partisi heyeti adına çoklu baro meselesine ilişkin görüşlerini de dile getiren Anayasa Profesörü Serap Yazıcı, çoklu baro uygulamasının iktidarın teveccüh görmediği avukat camiasını bölmek üzerine geliştirdiği bir proje olduğunu kaydederek sistemin aksaklıklarından bahsetti. Yazıcı, “Çoklu baro, iktidarın sürekli kaybettiği bir alan olan baroları tahakkümü altına alma çabası” diye konuştu. Baro Başkanı Ferhat Parlatır ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Gelecek Partisi heyetine teşekkür etti.

Baro ziyaretinin ardından Bartın Merkez’de esnafı ziyaret eden Gelecek Partililer, ekonomik gidişata ilişkin görüş ve önerilerini esnaf ile paylaştı. Esnaf, hükümetin pandemi döneminde kendilerine yeterli desteği vermediğinden yakınırken Gelecek Partisi heyeti adına konuşan Seren Yıldız Öztürk ise partilerinin pandeminin ilk görüldüğü andan itibaren ekonomi alanında sunduğu çözüm önerilerini aktararak “Hükümete korona tahvili çıkarılması konusunda tavsiye bulunduk. Parasal genişleme salgın döneminde kaçınılmazdı. Ancak esnafımıza yapılan destek, hibe yerine kredi verme şeklinde gerçekleştirildi ve yüküne yük bindirildi. İktidarı defalarca bu desteklerin hibe olarak verilmesi konusunda uyardık. Zorunlu olarak kepenk kapatan esnafın borcu arttı ve yüz bin civarında dükkan -TÜİK verilerine göre- ne yazık ki temelli kepenk indirmek zorunda kaldı” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri