Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi’nden cuk oturan Don’t Look Up göndermesi

Gelecek Partisi’nden cuk oturan Don’t Look Up göndermesi

Dünyaya çarpmak üzere olan bir kuyrukluyıldızın ve iki gökbilimcinin yaşadıklarına odaklanan Don’t Look Up filmi Gelecek Partisi’ne de esin kaynağı oldu.

Modern toplumun, postmodern medyanın ve popülist siyasilerin kıyasıya eleştirildiği Netflix filmi son iki haftadır bütün dünyanın gündeminde.

Bir kuyrukluyıldız dünyamıza çarpmak üzere ve gökbilimciler kimseyi inandıramıyor! Ne toplumu, ne medyayı ne de Amerikan Başkanı’nı. Film hakikatin anlamını yitirdiği, hatta gülünçleştiği günümüzde, post-truth kavramına atıflarla izleyenlerin 2 saate yakın hoş vakit geçirmesini sağlıyor.

Filmin bütününe hakim olan sarkastik ton medyanın, toplumun ve siyasetin çürümüşlüğünü şok edici bir vurguyla gösteriyor.

Gelecek Partisi’nden Don’t Look Up göndermesi

Gelecek Partisi’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda, “Filmdeki absürtlüğü aratmayan bir gerçek dışılıkla karşı karşıyayız” vurgusu dikkat çekerken, Hazine Bakanı Nureddin Nebati’nin kahkahaları, neşesi, Erdoğan’ın “faiz sebep, enflasyon sonuç” ısrarı bir kez daha, şok edici bir alaycılıkla gözler önüne seriliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri