Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi’nden Diyarbakır’ı ortadan ikiye bölen “Berlin Duvarı” projesine tepki

Gelecek Partisi’nden Diyarbakır’ı ortadan ikiye bölen “Berlin Duvarı” projesine tepki

Diyarbakır’da şehrin merkezinden geçen demir yollarına 2 metre yüksekliğindeki duvar yapımına, Gelecek Partisi’nden tepki geldi.

Diyarbakır’da, şehrin tam kalbinden geçen tren rayları boyunca 12 kilometrelik ve 2 metre yüksekliğinde beton duvarın yapılmasına başlandı.

Tigrishaber’in haberine göre duvar yapımına tepki gösteren kentteki 21 sivil toplum örgütü, duvar ile kentin ikiye bölündüğünü belirterek “Bu projenin Diyarbakır halkına hiçbir fayda sağlamayacağını ve halkın yaşam kalitesine olumsuz yönde etki yapacağını düşünmekteyiz. Projenin bilimsel ve teknik yeterlilikten, toplumcu olmaktan ve kamu yararından bu kadar uzak düzenlenmesi bizleri rahatsız etmektedir” açıklamasını yaptı.

Kent kamuoyundan projeye ciddi tepkiler gelmeye devam ederken, bir tepki de geçmiş dönem Diyarbakır Milletvekili, Gelecek Partili Cuma İçten’den geldi.

Diyarbakır’ı kalbinden ikiye bölecek projeyi “Berlin Duvarı”na benzeten İçten, şu ifadeleri kullandı:

Üst geçit, Alt geçit, yaya geçidi. Işıklandırma yapmadan, şehrin içinden geçen tren raylarını BERLİN duvarı gibi tel örgü ile örüp, Büyük bir şehri bölerek eski Türkiye manzarasına çevirmek nasıl bir akıl ? Bu zihniyetin ve buna sessiz kalanların Diyarbekir’e ne faydası olacak.

Tren yolunu şehrin dışına almak var iken, masraf olmasın, çilesinide derdinide Diyarbekir’liler çeksin diye yaklaşım sergileyen bir Ak parti iktidarı ve buna sessiz kalan yerel siyasetçiler sonuç itibari ile şehri sahipsizliğe iten bir anlayış.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri