Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden enflasyon tepkisi: Faiz sebep enflasyon sonuç diyenler, millete zerre sevginiz...

Gelecek Partisi’nden enflasyon tepkisi: Faiz sebep enflasyon sonuç diyenler, millete zerre sevginiz varsa istifa edersiniz

TÜİK’in açıkladığı tartışmalı enflasyon sonrası Gelecek Partisi’nin ekonomistelirnden sert tepkiler geldi. Serkan Özcan, hükümete istifa çağrısı yaptı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bugün tartışmaları enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK’in açıkladığı rakama göre enflasyon, ocakta yüzde 11,10 artarken yıllık bazda da yüzde 48,69 ile Nisan 2002’den bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Enflasyon Araştırma Grubu’na (ENAG) göre ise yıllık enflasyon oranı yüzde 114,87 olarak gerçekleşti.

TÜİK’in halkın cüzdanını yansıtmayan enflasyon açıklamaları sonrası ise tepkiler gelmeye başladı.

Kerim Rota tarihi hatırlattı

Gelecek Partisi Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota ise sosyal medya hesabından şunları söyledi:

“”Enflasyonun daha yukarı çıkması mümkün değil” Erdoğan “Yılsonu enflasyonu %18.4” TCMB “Ocakta negatif enflasyon bekliyoruz” CB Finans ofisi bşk. “Enflasyon Ocak’ta pik yapar” Nebati “Enflasyon Nisanda pik yapar” Nebati Kasım 2021 “Biz ne yaptığımızı gayet iyi biliyoruz”

Serkan Özcan’dan istifa çağrısı

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Bu sefalet tablosu sizin eseriniz” diyerek, şöyle tepki gösterdi:

““Faiz sebep enflasyon sonuç” diyenler, buna inanıp para politikası uygulayanlar, sırf koltuktan kalkmamak için 128 milyar doları yakanlar, bile bile bu safsatalara imza atanlar, bu sefalet tablosu sizin eseriniz. Eğer millete zerre sevginiz varsa, derhal İSTİFA edersiniz!!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri