Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden Engelliler Haftası mesajı

Gelecek Partisi’nden Engelliler Haftası mesajı

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ülke genelinde yaklaşık 10 milyon engelli vatandaşın olduğuna dikkat çeken Keskin; engelli bireylerin sorunlarını gündeme taşıyarak, T.C Anayasası’nın 2. maddesini işaret etti.

Ülkemizde “sosyal devlet” anlayışına dayalı aksaklıklar ve yaşanılan mağduriyetlerin altını çizen Keskin’in ifadeleri şöyle;

“Sosyal devlet, toplumun her kesiminden ihtiyaç sahibi tüm vatandaşların, her türlü ihtiyacını karşılamak için işleyiş gösteren bir kurumdur. Ancak, engellilere yönelik yasaların yetersiz ve işlevsiz kaldığı ülkemizde; engelli vatandaşlarımızın iş bulma, eğitim hakkı, sağlık, sosyal güvenceden toplu taşımaya, toplumdaki saygınlık ve itibarlarina kadar tüm sorunları çığ gibi büyümektedir. Bu sorunlar onları günlük yaşamın akışından kopararak dörtduvar arasına kapanıp yalnızlaşmalarına sebep olmaktadır.

Bu sebeple, engelli bireylerimizi yalnızca ailelerinin sorumluluğunda bir birey olarak görmemeli; onların da toplumla birlikte varolmalarını sağlayacak temel anlayış ile hareket etmeliyiz.

Unutulmamalıdır ki, gerekli imkan ve olanaklar sağlandığında engelli kardeşlerimizin birbirinden güzel başarı hikayelerine şahit oluyoruz. İmkansız diye birşey yoktur, yeter ki biz elimizi uzatmayı bilelim.

Yine engelli vatandaşlarımız için atılacak  en önemli adım; yaşayabilecekleri “engelsiz şehirler” oluşturmaktır. Çünkü, bir toplumun medeniyet seviyesi, engelli vatandaşına  verdiği kıymetle eşdeğerdir.

Virüs salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde , engelli vatandaşlarımızın sorunlarının her geçen gün arttığının farkında olmalı  ve yaşadıkları sıkıntıları unutmamalıyız.

Gelecek Partisi olarak, her birimizin bir gün engelli adayı olabileceği bilinciyle hareket ettiğimizi; engelsiz bir yaşam için engelli vatandaşlarımızın koşulsuz şartsız her zaman  yanlarında olacağımızın sözünü veriyorum.

Engelli vatandaşlarımıza,  sorunlarının en aza indirgendiği, başarı hikayelerine sık sık tanık olacağımız sağlıklı bir gelecek diliyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri