Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden fahiş zamlara tepki: Döviz çıkarken de inerken de zam yapıyorsunuz!...

Gelecek Partisi’nden fahiş zamlara tepki: Döviz çıkarken de inerken de zam yapıyorsunuz! Vicdanınız kurusun

Benzine, motorine zam geldi. Saatler gece yarısını geçince elektriğe ve köprülere de çok büyük zamlar yapıldığı öğrenildi. Gelecek Partisi’nden zamlara tepki geldi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, gelen yüksek zamlara “Kısır döngüyü olumlu anlamda kullanma yetisine sahip Sn Bakan demek ki “enflasyon en kısa zamanda negatife dönecek” derken de bu zamları kastediyordu.” sözleriyle itiraz etti.

Selçuk Özdağ: Vicdanınız kurusun

Gelen yüksek zamlara tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Benzine, mazota,, doğalgaza, vergilere fahiş zamlar yaparak milletimize yolunacak kaz muamelesi yapıyorsun, döviz çıkarken de inerken de zam yapıyorsun, şimdi de bu. Vicdanınız kurusun, fakir fukaranın ahını alıyorsunuz, iki yakanız bir araya gelmesin. Bu son seneniz olsun.” diye konuştu.

Neye, ne kadar zam geldi?

Elektrikte tüm tüketici grupları için vergi ve fonlar dahil olmak üzere yüzde 52 ile yüzde 130 arasında değişen oranlarda artışa gidildi.

Resmi Gazete’deki tarife tablolarından yapılan hesaplamaya göre, elektrik tarifelerinde mesken, sanayi ve ticarethane abone grupları için vergi ve fonlar dahil ortalama yüzde 52 ile yüzde 130 arasında değişen oranlarda artışa gidildi.

verimlilik odaklı kademeli tarifeye geçişle 1 Ocak’tan itibaren mesken aboneleri için aylık 150 kilovatsaate kadar olan tüketim miktarları için nihai fiyat kilovatsaat başına 1 lira 37 kuruş, aylık tüketimi 150 kilovatsaat üzeri olan mesken aboneleri için ise kilovatsaat başına 2 lira 6 kuruş uygulanacak.

Yapılan hesaplamaya göre, mesken abonelerinde aylık 150 kilovatsaate kadar olan 1. kademedeki tüketim miktarları için nihai fiyatlar yüzde 50 artacak, 150 kilovatsaatin üzerindeki 2. kademe tarifesi de 1. kademeye göre yüzde 50 fazla olacak.

Köprüye büyük zam

Ulaştırma Bakanlığı Avrasya tüneli geçiş ücretine 1 Ocak itibarıyla zam yapıldığını duyurdu. 2021 yılında tek yön otomobil için 46 lira olarak ödenen geçiş ücreti 2022’de 53 lira oldu. Gece yarısı 00:00 ile 05:00 arasında ise yüzde 50 indirimli olarak geçiş ücretleri sürücülere yansıyacak.

Ulaştırma ve Altapı Bakanlığı Avrasya tüneli geçiş ücretlerine yapılan yeni yıl zammını açıkladı. Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Avrasya Tüneli’nde otomobil geçiş ücreti 05:00 24:00 saatleri arasında tek yönde 53 TL, 00:00 – 05:00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli olarak 26,50 TL olarak belirlenmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, otoyol, Boğaz köprüleri ve Avrasya Tüneli geçiş ücretleri, yarın günün ilk saatinden itibaren geçerli olmak üzere yeniden düzenlendi.

15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde tek yönlü ücretlendirme yapıldığı anımsatılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“1 Ocak 2022 tarihinden itibaren köprü geçiş ücretleri iki eşit parçaya bölünerek iki yönlü olarak değiştirildi. Boğaz köprülerinde tek yön otomobil geçiş ücreti 8,25 lira olarak belirlendi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri