Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden flaş Selçuk Özdağ açıklaması: Yargı siyasallaştı, iktidarın sandık yoluyla değişmesi...

Gelecek Partisi’nden flaş Selçuk Özdağ açıklaması: Yargı siyasallaştı, iktidarın sandık yoluyla değişmesi için…

YSK konusundaki sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Selçuk Özdağ için bu akşam özel gündemle acil olarak toplanan Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu, yaptığı açıklamada ‘yargıdaki siyasallaşma’ya dikkat çekti. Açılan soruşturmanın bir hukuki zorlama olduğunun belirtildiği açıklamada Selçuk Özdağ’a tam ve güçlü destek vurgusu yapıldı.

İşte Gelecek Partisi’nden yapılan o açıklama…

Parti Başkanlık Kurulumuz bugün özel gündemle acilen toplanarak Genel Başkan Yardırıcımız Sayın Selçuk Özdağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca resen açılan soruşturmay görüşmüştür.

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Selçuk Özdağ 10 Ocak 2022’de, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Yeniçağ Gazetesi’ni gerçekleştirdiği ziyarette kendisine yöneltilen soruya Anayasa’nın ilgili maddesini hatırlatarak cevap vermiş ve Anayasaya aykırı bir uygulama yapıldığı takdirde buna siyasetin doğası gereği tepki gösterileceğini ifade etmiştir.

Parti Başkanlık Kurulu olarak, bir hak olan özgürlüğünü kullanan Sayın Özdağ’a tam desteğimizi kararlılıkla vurgularız. Daha önce de Genel Başkan Yardımcımız Sayın Selim Temurci’ye yapıldığl gibi, gözdağı vermek amacıyla açılan soruşturmaların ve davaların hukuki zorlamalar olduğu aşikardır. Bu hukuki zorlamalar ve Sayın Selçuk Özdağ’a daha önce geçekleştirilen fiili saldırıdan sonra tespit edilen faillerin serbest bırakılması yargının siyasallaştırılması sürecinin ve partimize karşı yürütülen baskıların açık bir göstergesidir.

Bütün bu siyasi ve hukuki baskılar karşısında Gelecek Partisi olarak ülkemizde seçimlerin hukuka uygun olarak gapılrnası, iktidar değişiminin sandıkta gerçekleşmesi ve ifade özgürlüğünün en geniş şekilde teminat altına alınması için bundan sonra da büyük bir sorumluluk ve kararlılıkta çalışmaya devam edeceğimizi kamuogumuza duyururuz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri