Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden Habertürk açıklaması

Gelecek Partisi’nden Habertürk açıklaması

MHP'li isimlerin hedef gösterdiği gazetecilerin işinden olması üzerine Gelecek Partisi'nden bir açıklama geldi

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabından Ebru Baki’nin haber sunduğu sırada “Kudurdunuz değil mi?” sözleriyle hedef alıp, “Ebru Baki, her seferinde MHP’ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir” ifadelerini kullanmıştı.

Bu gelişmelerin üzerine Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir görevden alınırken Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz da istifa etmişti.

Gelecek Partisi, konuya ilişkin resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaparak olayı kınadı. Habertürk’ün yanında olduğu belirtilen açıklamada “Halkın bağımsız haber alma hakkını kısıtlayan bu uygulamalar ile ülkemiz ifade özgürlüğü alanında dünyanın en kötü sicile sahip ülkelerinden biri haline geldi” ifadeleri kullanıldı.

Gelecek Partisi’nden yapılan açıklama şöyle:

Özgür Medya Organlarına Yapılan Siyasi Baskıları Şiddetle Kınıyoruz

Türkiye’de iktidarın baskısı ile birçok medya organı iktidar yandaşı şirketlere devredildi ve havuz medya düzeni yaygınlaştırıldı. Bağımsız ve doğru habercilik yapan mecralar ise sansür, tehdit ve iftira ile susturulmaya çalışılıyor. Halkın bağımsız haber alma hakkını kısıtlayan bu uygulamalar ile ülkemiz ifade özgürlüğü alanında dünyanın en kötü sicile sahip ülkelerinden biri haline geldi.

İktidarın küçük ortağı ise kendi gerçekliğini tehdit ve şiddet yoluyla hayata geçirdi. Şimdiye kadar MHP Yönetimi tarafından hangi gazeteciler hedef gösterildiyse ya fiziki saldırıya uğradılar ya da işlerinden oldular. Partimizin Genel Başkan Yardımcısı Sn. Selçuk Özdağ da benzer alçak bir saldırının hedefi oldu. Saldırıyı gerçekleştirenler ise serbest bırakılarak, başka baskılara kapı açıldı. 1930’lu yılların Almanya’sına benzer şekilde, sokak ortasında gazeteci ve siyasetçilerin ölümcül şiddete uğraması karşısında duyarlı tüm vatandaşlarımızla ve basın mensupları ile dayanışma içinde olduk.

İktidarın küçük ortağı tarafından son günlerde Habertürk TV’ye yapılan baskılar kabul edilemez. İktidar, küçük ortağı ve mafyanın tehditlerine ve baskılarına karşı, başta Habertürk TV olmak üzere, tüm bağımsız medyanın yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.

Gelecek Partisi
İletişim Başkanlığı

https://gelecekpartisi.org.tr/duyuru/ozgur-medya-organlarina-yapilan-siyasi-baskilari-siddetle-kiniyoruz-1620313924

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri