Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi’nden hükümete SMA tepkisi: Kendi evlatları için Ay’a çift şerit yol...

Gelecek Partisi’nden hükümete SMA tepkisi: Kendi evlatları için Ay’a çift şerit yol yapıp getirirler ilacı!

Gelecek Partisi Aile ve Sosyal Politikalar İzleme Kurulu Başkanı Av. Seren Yıldız Öztürk ve Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk, Ankara'da SMA hastası çocukların aileleriyle bir araya geldi

Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığının tedavisinde kullanılan ilacın ödenmemesini protesto etmek amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu önünde toplanan aileler Sağlık Bakanlığı önünde toplanarak eylem düzenledi.

Eyleme Gelecek Partisi Aile ve Sosyal Politikalar İzleme Kurulu Başkanı Av. Seren Yıldız Öztürk, Gelecek Partisi Ankara Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk ve beraberindeki heyet katılarak acılı ailelerin sesini büyütme sözü verdi.

Hasta yakınları ile görüşen Öztürk, “Duyar duymaz geldik, yanınızda olduğumuzu desteğimizi bildirmek için buradayız. Bu ilacın temin edilmesi sürecini çok da yakından takip ediyoruz. Yüzde 1 değil, binde 1 bile ihtimal olsa o ilacın bu çocuklara mutlaka temin edilmesi gerekiyor. Kendi evlatları için bu ilaç ayda olsa muhtemelen çift şeritli yol yapıp getirirler, temin ederler. Binde bir ihtimal bile olsa bu ilacın bu evlatlara temin edilmesi lazım. Devletin bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Bizler sizlerin yanındayız her zaman da desteğimizi bildireceğiz. Bu çocukların bir şekilde kampanyalarla da olsa ilaçlarını temin ederek yaşam hakkına diğer çocuklar ve bebekler gibi kavuşması gerekiyor” dedi.

Cuma gününe kadar sabah saat 8 ile akşam saat 8 arasında Ankara Sağlık Bakanlığının önünde nöbet tutmaya devam edecek ailelere Gelecek Partisi heyeti destek vermeyi sürdüreceğini kaydetti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri