Ana SayfaTürkiyeÇocuk ifşası! Gelecek Partisi'nden iktidara çok sert Derya Yanık tepkisi

Çocuk ifşası! Gelecek Partisi’nden iktidara çok sert Derya Yanık tepkisi

Gelecek Partisi, Aile Bakanı Derya Yanık'ın bir çocuğun statüsünü ifşa ederek zor durumda bırakmasına sert tepki gösterdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık’ın bir çocuğun statüsünü ifşa ederek yeni bir skandala imza attı. Gelecek Partisi Derya Yanık’a “Milletimizin artık bu denli liyakatsiz atamalara tahammülü kalmadı” sözleriyle tepki gösterdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın 23 Nisan’da koruma altındaki bir çocuğun statüsünü ifşa etmesine bir tepki de Gelecek Partisi’nden geldi. Gelecek Partisi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Politika İzleme Kurulu tarafından yapılan yazılama açıklamada, Bakan Yanık’ın çocuğun statüsünü ifşa etmesinin açıkça özel yaşamın ihlali olduğu belirtildi.

“ÜLKEMİZİN GELDİĞİ DURUM İTİBARİYLE HAZİNDİR”

Tepkiler sonrası bakanlıktan yapılan açıklamada yapılan davranışın savunulduğunun yer verildiği açıklamada, “Bunca yıllık birikime sahip bir Bakanlığın bu denli fahiş bir hatayı, tarafı olduğumuz Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’deki ilkeleri de görmezden gelerek bu ifadelerle savunması ya da savunmak zorunda bırakılması; ülkemizin geldiği durum itibariyle hazindir” denildi.

“ÇOCUK HAKLARI BUNUN İÇİN VARDIR”

Açıklamada, kurum bakımında olmanın utanılacak bir durum olmadığının altı çizilerek, şu ifadelere yer verildi: “Ancak yetişkinler için geçerli olan bu düşünce, çocukların dünyasında farklı duygu durumuna yol açabilmektedir. Örneğin, boşanmış anne babanın çocuğu olmak da utanılacak bir durum değildir. Ancak pek çok çocuk bu özel bilgiyi paylaşmaktan imtina eder. Bir başka deyişle, yetişkinlere ilişkin kriterlerle çocuklar değerlendirilemez! Yetişkinlere düşen görev, çocukların bu duygu durumuna saygılı olmaktır!  Çocuk hakları bunun için vardır!” 

“LİYAKATSİZ ATAMALARA TAHAMMÜL KALMADI”

Bakan Yanık’ın kendisine çocuk hakları perspektifi kazandıracak bir eğitim almak zorunda olduğunun altının çizildiği açıklama şöyle sonlandırıldı: “Ayrıca Ramazan ayı münasebetiyle küçücük çocuğa bir ikramda bulunulmaması ve bunu açıklama ihtiyacının hissedilmesi, o makama yakışmamaktadır. Bu vesileyle Gelecek Partisi olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurumlarında milletimizin artık bu denli liyakatsiz atamalara tahammülü kalmadığını tekrar belirtiriz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri