Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi’nden iktidara: Hedef Türkiye ise o tetiği çeken sizlersiniz

Gelecek Partisi’nden iktidara: Hedef Türkiye ise o tetiği çeken sizlersiniz

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, düzenlediği haftalık basın toplantısı ile partisinin gündeme ilişkin görüş ve önerilerini kamuoyu ile paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Soylu’ya sahip çıkmasını değerlendiren Özcan, bunun 25 günlük suskunluk sürecinin ardından Bahçeli ve Perinçek’in “yedirmeyiz” açıklamasının hemen ardından gelmesine dikkat çekti.

Yaşanan süreci “Tam anlamıyla bir şov, tek kelimeyle tiyatro” diye niteleyen Özcan, “Sayın Cumhurbaşkanı! Siz o Bakanınızın size, bize, çalışma arkadaşlarına, seleflerine, devletin kurumlarına iftiralarını sineye çektiniz diye, bu milletin de geriye çekileceğini mi zannettiniz?” ifadelerini kullandı.

Serkan Özcan’ın açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde:

Sn Cumhurbaşkanı’nın tozlu raflara kaldırmaya çalıştığı soruları, sadece muhalefet değil, devlet tecrübesinden geçmiş herkes soruyor. Cumhurbaşkanlığı İstişare kurulu üyesi Sayın Çiçek “binde biri doğruysa felakettir” diyor. Susurluk Komisyon Başkanı Mehmet Elkatmış; “Böylesini görmedim. Yargı görevini yapamıyor, Hukuk ve Adalet bitmiş” diyor. MİT eski müsteşar yardımcısı sayın Cevat Öneş; “Susurluk’tan beter” diyor. İktidar ise muhalefeti suçlayıp “Hedef Türkiye, dış operasyon var” diyor! Sayın Cumhurbaşkanı, siz kendisine destek verdiniz diye milletin kafasındaki soruların tozlu raflara kalkacağını mı sanıyorsunuz? 28 Şubat artıkları arkasında durdu diye, Cemil Çiçek’lerin, Mehmet Elkatmışlar’ın, Cevat Öneş’lerin uyarılarını neden kulak ardı ediyorsunuz? Neden “Mecliste bir araştırma-soruşturma komisyonu kuracağız” demek yerine “yarım ağızla “yargı bakacak” deyip kestirip atıyorsunuz?

SİZLER BU ÜLKENİN GERÇEK BEKA SORUNU HALİNE GELDİNİZ!

“Hedef Türkiye!”; diye slogan atınca, “Operasyon var!” diye bağırınca, rögar kapağı kapandı mı? Yahu hedef Türkiye ise, o tetiği çeken sizlersiniz! Bugün suç örgütü lideri dediğiniz adamla düne kadar birlikteydiniz! Millete “kan banyosu” tehditleri savururken “hedef Türkiye” değil miydi? Evet, doğrudur. “Hedef Türkiye!” Ama Türkiye’yi o hedefe siz koydunuz! Ülkenin bekası, icraatlarınızın iç ve dış güvenlik sorunu haline gelmesinden ötürü tehdit altında. Sizler, bir suç örgütü lideri açıklama yapmadan, Marina’lara çökenleri konu etmediğiniz için hedef Türkiye! Hukuksuzluğun hesabını yargı soracağına, bir mafya babası sorduğu, günahları orta yere serdiği için hedef Türkiye! Dün Reza Zerrab’larla, bugün 28 Şubatçı’larla iş birliğine girip, bizi dünya aleme rezil ettiğiniz için hedef Türkiye! Sizler bu ülkenin gerçek beka sorunu haline geldiniz ama “cambaza bak” oyununu inatla sürdürüyorsunuz! Muhalefeti hedefe koyarak, kendi suçlarınızı örteceğinizi zannediyorsunuz!

BU YOZLAŞTIRICI GÜCÜ ANAYASAL GARANTİ ALTINA ALMAK İSTİYORLAR

İçişleri Bakanı’nın altındaki bürokratına iftira atması da, Emniyet Genel müdürü Mustafa Çalışkan’ın bağlı olduğu bakana meydan okuması da, bu sistemin gerçek resmini ortaya koymaktadır!  “Kim, nasıl görevden alacakmış, görelim” demesi tam anlamıyla bunların kurduğu düzenin mahiyetini arz etmektedir. Kurumları, kuralları ve hiyerarşileri tarumar eden,  “Tek kişilik cumhurbaşkanlığı sisteminin” işleyişiyle ilgili fotoğrafı, net biçimde ortaya koymaktadır. Bu yozlaştırıcı mutlak güç bile bunlara yetmiyor olacak ki, şimdi de çıkıp anayasal garanti altına alacaklar bu keyfi ve hukuksuz düzeni! Sözde yeni anayasa ilan ediş biçimleri bile bu ülkenin nereye sürüklendiğinin resmidir. Torba yasa misali, “Katkı gelmezse elimizdekini onaylar geçeriz” mantığıyla oldu-bittiye getirecekler yeni anayasayı da.

İNSANLAR İNTİHAR EDERKEN BUNLAR KANAL İSTANBUL’U SAYIKLIYOR

Çiftçiler Konya’da yol kapatırken, işçiler fabrika önlerinde eylem yaparken, işsizlik tarihi seviyelere ulaşmışken, ülkede her üç gençten biri işsizken, intiharlar peşi sıra gelirken, bunlar hala Kanal İstanbul’u sayıklıyor. Bunlar bizim başından bu yana yaptığımız topluma destek uyarılarımızı hiç dinlemediler, biz “inadına halk” dedik; bunlar “inadına müteahhitler; inadına yandaşlar” dediler! Geldiğimiz nokta maalesef ortada! Ne ekonomiyi ne de salgını doğru düzgün yönetemediler.

VATANDAŞA GÜNLÜK 28 KURUŞ HİBE VERİLMİŞ, MİLLETLE ALAY EDİYORLAR

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Kamu Maliye Raporu, durumun Sn. Cumhurbaşkanı’nın anlattığı gibi olmadığını açık seçik gösteriyor. Rapora göre 661 milyar TL’lik yardımın sadece ama sadece 68 milyar TL’si karşılıksız hibe şeklinde dağıtılmış. Bitmedi! Bu 68 milyar TL’nin 57 milyarı işçi ve işverenin ödemeleriyle biriktirilen işsizlik fonundan, kalan 11 milyarı ise devlet bütçesinden karşılanmış.

Başka bir deyişle yüzyılın en büyük felaketlerinden biri olan Korona Salgınında, Bu AK Parti- MHP koalisyon iktidarının, vatandaşına layık gördüğü bütçe harcaması sadece 11 milyar TL! Nerdeyse 15 aydır; evlerine kapanmış olan vatandaşlara, kepengini kapatmış olan esnafa, koskoca devletin bütçesinden layık gördüğü yardım kişi başı 130 TL. Aylık 8,5 TL. Günlük 28 kuruş! Bu mu sizin yardımınız? Bu mu sizin desteklerde dünya liderliğiniz? Bu mu sizin pandemide vatandaşa sahip çıkma şekliniz? Utanmıyor musunuz ekranlara çıkıp salgında vatandaşımıza sahip çıktık demeye? Utanmıyor musunuz sizin 10-50 – 100 katınız destekler vermiş ülkelerle kendinizi aynı listelere yazıp milletle alay etmeye? OECD bile çıkıp bir ülkenin cumhurbaşkanını yalanlıyor; “kredi değil, hibe ver” diyor.  Toplumuna karşı da dünyaya karşı da güvenilirliğini kaybetmiş bir ülke haline geldik maalesef !

ERDOĞAN’A: SUSUN DA MERKEZ BANKASI BÜROKRATLARI İŞİNİ YAPSIN

Cumhurbaşkanının TRT’deki son programına ne demeli Daha “faizleri düşürmeliyiz” cümlesine ünlem koymadan, ülke 90 milyar lira zarara giriyor. Artık faiz-enflasyon konularında susun Sn Cumhurbaşkanı! Susun da Merkez Bankası bürokratları işlerini yapsın. Ağzınızı her açtığınızda, parmağınızı oynattığınızda, ülke milyarlarca lira zarar ediyor.

Bu ülke 90 milyar TL’lik TV Show’u yapacak kadar zengin değil. Kur öyle hızlı hareket etti ki, son atadığınız Merkez Bankası Başkanı sizin tabirinizle “faiz lobisine”, “lütfen telaş etmeyin, erken gevşeme beklentisine girmeyin” diye sizi tekzip etmek zorunda kaldı.

ZENGİNİ ZENGİNLEŞTİREN, HALKI DAHA DA FAKİRLEŞTİREN BÜYÜME MODELİ!

Bir de çıkmış % 7 büyümeden bahsediyorlar. İstihdam piyasası 750 bin kişi azalmış, İşsiz sayısı 965 bin artmış. Geçen yıldan bu yana %30’luk bir kredi büyümesi gerçekleşmiş. Bunun adı açık seçik hormonlu büyüme. Finans sektörü büyümede dünya rekoru kırmış. Hani şu sürekli faiz lobisi dedikleri finans sektörü var ya, işte o büyümede dünya rekoru kırmış. Ülkenin en üst sınıflarını daha da yukarı çeken, garibanı daha da fakirleştiren bir büyüme modeli bu!

DEMOKRATİK TOPLUMLARDA 128 MİLYAR DOLARIN HESABI SORULUR

“Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yoktan”, ne ara “Merkez Bankasının parasının nereye gittiği sorulur mu” noktasına geldik? Evet Sayın Cumhurbaşkanı, her demokratik toplumda “Merkez Bankası’nın parasının nereye gittiği” sorulur. Acımıyorlar millete, ama aklıyla alay etmeyi de sürdürüyorlar! Rezervler, İşsizlik Fonu, İhtiyat Akçesi derken kaynakları çarçur ettiler, yegâne destekleri yandaş büyük firmalara sundular.

HAYALLER PETROL DOĞALGAZ MÜJDESİ, HAYATLAR HER AY ZAM MÜJDESİ

Esnafa verdikleri 4 milyar desteği yine bir gece yarısı operasyonuyla geri aldılar. ÖTV’ye %54, %78, %189 gibi, tam 3 farklı zam yaptılar. Ve böylece, 4 verip 20 aldılar. Evet yanlış duymadınız: Sizlere verdikleri 4 milyar desteği 20 milyar olarak geri aldılar. Her ay otomatiğe bağladıkları zamlarla da verdiklerini almaya devam ediyorlar. Hayaller petrol-doğalgaz müjdesi, gerçekler her ay zam müjdesi. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri