Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden İmamoğlu hakkında başlatılan incelemeye tepki

Gelecek Partisi’nden İmamoğlu hakkında başlatılan incelemeye tepki

Ekrem İmaoğlu'na Fatih Sultan Mehmet'in türbesinde elleri arkadan bağlı şekilde gezdiği gerekçesiyle başlatılan incelemeye Gelecek Partisi'nden tepki geldi

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan incelemeye tepki gösterdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan incelemenin gerekçesinde “2020 yılında gerçekleştirilen bir program kapsamında ziyaret ettiğiniz Fatih Sultan Mehmet’e ait türbede elleriniz arkanızda bağlı bir şekilde gezinmek suretiyle saygısızlık yaptığınız iddiası ile ilgili ifadenizi istiyoruz” ifadelerine yer verilmişti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan’ın gündeme taşıdığı, sonrasında ise İBB Sözcüsü Murat Ongun tarafından doğrulanan olay, sosyal medyanın gündemine otururken konuya ilişkin bir açıklama da Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’dan geldi.

Özcan, hadiseyi ‘kara komedi’ olarak nitelendirirken, paylaşımında, “Sn. @ekrem_imamoglu’ na “türbede ellerini arkadan bağladın soruşturması”, tam bir kara komedi. Yerel seçimleri kazanma adına trollerin provokasyonu zannettiğimiz foto, meğer yargının takibindeymiş. “Yeni anayasaya!!” türbe ziyareti tarifi de koyun ki millet ayağını denk alsın!!” ifadelerine yer verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri