Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden kesilen öğrenim kredilerine ilişkin açıklama

Gelecek Partisi’nden kesilen öğrenim kredilerine ilişkin açıklama

Gelecek Partisi, öğrencilerin öğrenim kredisinin kesilmesine ilişkin bir bildiri yayımladı. Gençlik ve Spor Politika İzleme Kurulu Başkanlığı imzasıyla yayımlanan açıklamada “Gençlik ve Spor Bakanı seçilmiş değil, atanmış bir bakandır ve liyakatin olmadığı, “Nepotizmin” zirveye ulaştığı bu ortamda damat bakanlardan olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversitede okuyan gençlerimizin sorunlarına duyarsız kalmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Öğrencilerin Öğrenim Kredisi İptal Edilmemelidir! başlığıyla yayımlanan açıklamanın tam metni şöyle:

AK Parti iktidarında neredeyse her alanda olduğu gibi yeni mağdurlar yaratılmaya devam ediliyor. Son örnek “Geleceğimiz” dediğimiz öğrencilerimiz! Sayıları on binlerle ifade edilen bu kardeşlerimizin ne yazık ki “Öğrenim Kredileri” kesilmiştir! Her mecraya başvuran lakin sonuç alamayan ve yok sayılan bu genç kardeşlerimiz, son çare olarak seslerini sosyal medya üzerinden duyurmaya çalışmışlardır. Bu mağduriyet giderilmediği gibi bir de öğrencilerle dalga geçercesine, işsizliğin Cumhuriyet tarihinde tavan yaptığı şu dönemde, okullarını bitirdikten 2 yıl sonra geri ödeme süreçlerinin başlatılması gerekirken, ödeme takviminin derhal başlatılarak tabir-i caizse öğrencilere “Ne haliniz varsa görün!” denilerek bu evlatlarımız çaresizlikleriyle baş başa bırakılmıştır.

Gençlik ve Spor Bakanı seçilmiş değil, atanmış bir bakandır ve liyakatin olmadığı, “Nepotizmin” zirveye ulaştığı bu ortamda damat bakanlardan olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversitede okuyan gençlerimizin sorunlarına duyarsız kalmaktadır. KYK ile Öğrenim Kredisi sözleşmeleri devam eden birçok öğrencinin öğrenim kredisinin kesilmesi ve geri ödeme süreçlerinin hemen başlatılması çok büyük bir hatadır.

Cumhurbaşkanını ve atanmış Gençlik ve Spor Bakanını bir an önce bu tarihi hatadan dönmeye davet ediyoruz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri