Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden "Maçlar şifresiz yayınlansın" çıkışı

Gelecek Partisi’nden “Maçlar şifresiz yayınlansın” çıkışı

Uzun bir aradan sonra 12 Haziran’da tekrar başlayacak olan Süper Lig öncesi Gelecek Partisi’nden bir açıklama geldi. Gençlik ve Spor Politikaları İzleme Kurulu Başkanlığı imzasıyla yayımlanan açıklamada “Daha kaç kişinin kafelerde Covid-19 virüsüne yakalanacağını ve hayatını kaybedeceğini bilemiyoruz. Devlet birilerinin cebine para girecek diye inat ile yönetilmez. Hiç bir vatandaşımızın sağlığı ”yayın gelirlerinden” elde edilecek kazançtan önemsiz değildir.” ifadelerine yer verildi.

Gelecek Partisi’nin konuya ilişkin yaptığı açıklamanın tam metni şöyle;

Sayın Cumhurbaşkanı 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle restoran, cafe ve buna benzer yerlerin sosyal mesafe şartları kurallarına riayet edilmesi şartıyla açılacağını duyurdu. Öte yandan TFF, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun onayını almadan 12 Haziran itibarı ile Süper Lig Müsabaka programını ilan etti. Daha önce de maçların ücretsiz izlenebilmesine olanak sağlanması amacıyla, sosyal medyada #ŞifresizFutbol başlığıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumu uyardık. Sporseverlerin canlarının riske atılmasının yanlış olduğunu önemle vurguladık.

Bugün itibarı ile görülüyor ki bu uyarımızı ve tavsiyemizi başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere diğer sorumlu kurumlar dikkate almadı. Ne yazık ki spor müsabakalarının ŞİFRELİ olarak yayınlanacağını öğrenmiş bulunuyoruz.

Daha kaç kişinin kafelerde Covid-19 virüsüne yakalanacağını ve hayatını kaybedeceğini bilemiyoruz. Devlet birilerinin cebine para girecek diye inat ile yönetilmez. Hiç bir vatandaşımızın sağlığı ”yayın gelirlerinden” elde edilecek kazançtan önemsiz değildir. Bu konuda gerekli tedbirleri alması için Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerini ve diğer sorumlu kurumları derhal göreve davet ediyoruz.
Sporseverlere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

GELECEK PARTİSİ
Gençlik ve Spor Politikaları İzleme Kurulu Başkanlığı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri