Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi’nden Manisa’da depremzedelere ziyaret

Gelecek Partisi’nden Manisa’da depremzedelere ziyaret

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin ile Parti Kurucular Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler, Manisa’da artçı depremlerin sürdüğü Karakurt Mahallesi ve Musalar Köyü’nü ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Dün akşam yaşanan depremin ardından artçı depremlerin sürdüğü Manisa’da, Karakurt Mahallesi ve Musalar Köyü’nde çok sayıda hasarlı ev bulunuyor. Mustafa Keskin, Karakurt Mahallesi’nde 106 tane ağır hasarlı bina bulunduğunu belirtirken, 162 hafif hasarlı yapı olduğunu söyledi. Mahallede 192 adet çadır ve konteynır kurulduğunu belirten Keskin, bölgede ekstra çadırlara ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

Musalar Köyü’nde de kullanılamayacak durumda bulunan ağır hasarlı evlerin bulunduğunu belirten Keskin, “Bölge sürekli sallanıyor, halk tedirgin. Ziyaretimiz esnasında da artçı deprem gerçekleşti. İnsanlar çadırlarda, karavanlarda, traktör kasalarında uyuyor” dedi.

HALK BÜROKRATİK İŞLEMLERİN UZAMASINDAN RAHATSIZ

Keskin ayrıca bölge halkının hasarlı evlerde yıkım ve destek kararları için gerekli inceleme süreçlerinin uzamasından şikayetçi olduğunu belirterek “Halk bürokratik süreçlerin uzamasından ötürü hasar tespiti için bekliyor. İşlerine gidemiyor ve bu yöndeki şikayetlerini tarafımıza ilettiler” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri