Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden Mardin'de gövde gösterisi!

Gelecek Partisi’nden Mardin’de gövde gösterisi!

Geçtiğimiz ay Gelecek Partisi Mardin İl Başkanlığına Cesur Yücedağ'ın atanmasıyla kentte adeta atılım yapan Gelecek Partisi, yerel basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda 6 ilçe başkanını kamuoyuna tanıttı

Cesur Yücedağ’ın göreve gelmesiyle birlikte teşkilatlanma ve saha faaliyetlerine hız kazandıran Gelecek Partisi, bugün Mardin’deki yerel basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. Geçtiğimiz haftalarda ataması gerçekleştirilen 6 ilçe başkanını yerel basına tanıtan Yücedağ, bir de konuşma yaptı.

Cesur Yücedağ, konuşmasında partisinin Mardin’deki teşkilatlanma çalışmalarına değinirken önemli mesajlar da verdi.

Bir restoranda yerel basına 6 ilçeye atanan ilçe başkanlarını tanıtan Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ, burada gündeme dair açıklamalarda da bulundu.

Yeni bir parti olmalarına rağmen Mardin’de kısa sürede teşkilatlandıklarını belirten Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ,” Şu anda Mardin de Gelecek Partisi ikinci parti olarak büyük bir teveccuh gördüğünü söyledi.

Mardin il binası olmak üzere Artuklu ilçe binasını Cumatre3si ve Pazar günü hizmete sokacaklarını belirten Yücedağ, “6 ilçemizde yeni ilçe başkanlarını atadık. Şu andan itibaren seçime hazır olacak şekilde teşkilatlandık.” dedi.

Özgür Basına İhtiyacımız Var

Türkiye’de özgür bir basına ihtiyaçları olduğunu ifade eden Yücedağ,” Montaigne’nin çok güzel bir sözü var. Diyor ki “Özgürlüğü ve hayatı hak edenler, onu her gün yeniden fethetmek zorundadır.  Yani özgürlük sahip olduğumuz yada olmadığımız sürekli bir özellik değil. Bizler özgürlüğü an be an yitirir yada yeniden kazanırız. İnsanlığın tarihi bir bakıma onu özgürlüğünden alıkoyan  kısıtlamalar ve ayrımcı tutumlarla mücadelenin de tarihidir. İşte bu mücadelenin verildiği zeminde , güçlü bir basına ihtiyaç vardır. İnsanlığı ideallerine taşıyacak bir basına ihtiyaç vardır.” ifadelerini kullandı.

Bir ülkenin basının özgürlüğü çok önemlidir

Dünya büyük bir hızla değişip dönüştüğünü kaydeden Yücedağ, şöyle konuştu: “Bu süreçte talep ve beklentilerimiz, sorunlarımız, hak ve özgürlüklere yüklediğimiz anlamlar da değişiyor. Bugün artık demokratik eşitlik, katılım ve özgürlük ideallerinin çok daha yüksek bir düzeyde belirlendiği görüyoruz. Türkiye’nin yakın tarihini de bu anlamda güçlü bir basına özlem duymaktadır. Gerçekleri korkmadan özgürce söyleye bilecek bir basına ihtiyacımız var. Ve burada bulunan tüm arkadaşlarımın böyle olduğuna inanıyorum. Bir ülkenin basının özgürlüğü çok önemlidir. Çünkü basın özgürce bildiklerini gördüklerini vatandaşlarımıza duyurursa o zaman halkta daha doğru bilinçlenir. Ve gerçekleri basın sayesinde daha iyi anlar.”

6 ilçemizin başkanlarını atadık!

Gelecek Partisi’nin Mardin’de çok kısa sürede teşkilatlandığını vurgulayan Yücedağ, “Bizim sizlerden beklentilerimiz ve isteğimiz bu yöndedir. Bügün burada bulunmamızın sebebi budur. Yeni kurulan partimizi sizlerle tanıtmak ve sizlerin sayesinde vatandaşlarımıza sesimize daha iyi duyurabilmektedir. Çok kısa bir süre içinde bize teveccüh edilmiş olan il başkanlığımızda öncelikle 6 ilçemize atama yaptık. 4 ilçemizin açılış gününü almış bulunmaktayız. Cumartesi günü saat 15.00 da Artuklu ilçe binamızın açılışı ise Pazar günü saat 14.00 da Midyat ilçe binamızın açılışını Allah’ın izniyle yapacağız. Atamasını yapmış olduğumuz ilçe başkanlarımızı sizlere takdim etmek istiyorum.  Bu atamasını yapmış olduğumuz arkadaşlarımızın sizlerle birlikte seslerini daha hızlı bir şekilde duyuracaklarına inanıyorum.” diye konuştu.

Gelecek Partisi’ne büyük bir teveccüh var!

Şu anda Gelecek Partisi’ne Mardin’de büyük bir teveccüh yaşandığına dikkat çeken Yücedağ, konuşmasına şöyle devam etti. “Her kesimden partimize katılım sağlamak isteyenler var. Önemli aşiretler, aileler, STK’lar bizimle görüşüyor. Partimize katılmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Kızıltepe Kadın Kolları Başkanı partimize katıldı. Kendisi AK Parti’den istifa edince çok sıkıntılar çekti. AK Parti yönetimi kendisİne büyük zorluklar çıkardı. Ama dik duruşu sayesinde kendisi bugün Gelecek Partisi Mardin Kadın Kolları Başkanı olarak aramıza katıldı. Önümüzdeki günlerde basın önünde bunu açıklayacağız. Artık insanlar demokrasiyi hak ve özgürlükleri arar duruma geldi. İnsanlar yeni bir arayış içinde. Demokrasinin temel taşlarını oluşturan Gelecek Partisi’ne büyük bir destek var. Bunu ilk seçimde göreceğiz.”

Gelecek Parti Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ, 6 ilçeye atanan başkanları tek tek basına tanıttıktan sonra program sona erdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri