Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden maske rezaletine tepki: Turizm çalışanlarına etiket takılmasını kabul etmiyoruz

Gelecek Partisi’nden maske rezaletine tepki: Turizm çalışanlarına etiket takılmasını kabul etmiyoruz

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırlayıp sosyal medyaya servis ettiği ve turizm çalışanlarına takılan maskeye tepkiler büyüyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın turizm çalışanlarını adeta aşağıladığı reklam filmine tepkiler dinmek bilmiyor.

Yabancı turistlere yönelik hazırlanan reklam filminde turizm personeline takılan “Keyfinize bakın, aşılandım” anlamına gelen, “Enjoy, I’m vaccinated” yazılı maskeler sosyal medyanın gündemine otururken reklam filmine bir tepki de Gelecek Partisi’nden geldi.

Parti, resmi internet sitesinden yayınladığı ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı bir açıklamayla turizm çalışanlarının küçük düşürüldüğüne dikkat çekti.

“‘Siz Keyfinize Bakın Biz Aşılıyız’ yazılması 3. dünya ülkelerinde bile karşılaşılacak bir durum değildir” ifadelerine yer verilen açıklamada şunlar kaydedildi:

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının resmi yayın organlarından ‘GO TURKEY’ adlı twitter hesabı üzerinden 13.05.2021 tarihi saat 20.33’te yayınlanan ‘Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel’ temalı videoda turizm çalışanlarına ‘Enjoy I’m Vaccinated’ yazılı maske takılması sektör çalışanlarını turistler karşısında küçük düşüren bir konuma sokacaktır. Pandemi yönetimini beceremeyen bir ülke olarak turizm çalışanlarının yüzlerini kapatacakları maskelerde ‘Siz Keyfinize Bakın Biz Aşılıyız’ yazılması 3. dünya ülkelerinde bile karşılaşılacak bir durum değildir. Turizm çalışanlarımız sektörün yükünü çekmekte ve ülkemize döviz girdisi sağlanmasında başrol oynamaktadırlar. Turizm çalışanlarına bu şekilde muameleyi reva gören bakanlığı kınıyoruz.

Bacasız sanayimiz turizmin Türkiye ekonomisi açısından önemini biliyoruz fakat 17 günlük tam kapanma sürecini fırsata çevirip ülkemizde bulunan vatandaşlarımızın en azından yarısının aşılanması gerekirken bu yönde hiçbir adım atılmamış bu tür küçük düşürücü reklam kampanyaları ile cari açığımızın en önemli kaynağı turizmden gelir edilmesini kabul etmiyoruz. Turizm çalışanları için planlanan bu uygulamadan ivedilikle vazgeçilmesini talep ediyoruz. 

Gelecek Partisi Kültür ve Turizm Politikaları Başkanlığı

https://gelecekpartisi.org.tr/duyuru/turizm-calisanlarina-etiket-takilmasini-kabul-etmiyoruz-1620992554

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri