Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden Mescid-i Aksa açıklaması: Tarihte olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerimizle...

Gelecek Partisi’nden Mescid-i Aksa açıklaması: Tarihte olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerimizle dayanışma içindeyiz

İsrail polisi, Mescid-i Aksa’ya girerek, ses bombaları ile Filistinlilere saldırmasına ilişkin Gelecek Partisi'nden açıklama geldi

İsrail polisi, Kıble Mescidi’nin içinde namaz kılan cemaate ses bombalarıyla cemaate saldırdı. 

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden adının yayınlanmasını istemeyen bir yetkili, yaptığı açıklamada, İsrail polisinin Harem-i Şerif’te ses ve gaz bombası kullanarak cemaati dağıtmaya çalıştığını söyledi.

Çıkan olaylarla çok sayıda Filistinlinin yaralandığı ifade edildi. 

İsrail polisi iftar saatinde Mescid-i Aksa’ya girerek ses bombalarıyla cemaate saldırdı. Müdahale sonrası yaralı Filistinlilerin olduğu belirtildi.

Mescid-i Aksa’nın Silsile Kapısı’nda da İsrail polisinin Filistinlilerin girişine izin vermemesi üzerine arbede yaşandı.

Bu olayların ardından Gelecek Partisi’nden de konuya ilişkin bir açıklama geldi.

Parti Sözcüsü Serkan Özcan, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Filistinlilerle dayanışma içinde olduklarını belirterek saldırıları kınadıklarını ifade etti.

Özcan, “Kudüslü Müslümanların namaz kıldıkları esnada ses ve gaz bombalarıyla Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırı, zulmü bir kez daha tescil etmiştir” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri