Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden Salda Gölü açıklaması

Gelecek Partisi’nden Salda Gölü açıklaması

Dün sosyal medyaya, yazılı ve görsel basına yansıyan fotoğraflarda iş makinelerinin Salda Gölü kıyısındaki beyaz kumluk alana girdiği görülmüş, bunun üzerine toplumun her kesiminden güçlü bir tepki yükselmişti.

Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Çevre ve Şehircilik Politikaları Başkanı Cesim Gökçe de Medya Notu’na bir açıklama yaparak “Bu doğa talanı durdurulsun” çağrısında bulunmuştu.

Yaşanan bu gelişmelerin üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise kişisel Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, sorumluların görevden el çektirildiğini ve ilgili firmaya da gerekli yaptırımların uygulandığını duyurmuştu.

Bakanlığın geri adım atmasının ardından Gelecek Partisi, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada “Salda Gölü’nde yapılmaya çalışılan oldu bittiye karşı toplumun tüm kesimlerinden güçlü bir itiraz yükseldi. Partimizin de bir parçası olmaktan gurur duyduğu bu itirazlar neticesinde geri adım atılması anlamlıdır. Bu güzel adımların hayatın tüm alanlarına yansımasını dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri