Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden Selim Temurci açıklaması: FETÖ hain darbe girişimine karşı İstanbul’daki şanlı...

Gelecek Partisi’nden Selim Temurci açıklaması: FETÖ hain darbe girişimine karşı İstanbul’daki şanlı direnişin sembol isimlerinden biri olan parti sözcümüz Sayın Selim Temurci’nin maruz kaldığı bu muameleyi şiddetle kınıyoruz

Pelikan Çetesi’nin hakkında suç duyurusunda bulunduğu Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci ile ilgili Gelecek Partisi’nden bir açıklama geldi.

Hatırlanacağı gibi çetenin üyelerinden Süheyb Öğüt, Selim Temurci ile ilgili olarak baştan aşağı uydurma ithamlar ile Temurci hakkında suç duyurusunda bulunmuş, bunun üzerine Gelecek Partili Selim Temurci ifadesine baş vurulmak üzere emniyete çağrılmıştı.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine Gelecek Partisi’nden bir açıklama geldi. “Parti Sözcümüz Selim Temurci’ye Yönelik Haksız ve Mesnetsiz İddiaları Şiddetle Kınıyoruz!” başlığıyla yapılan açıklamada “FETÖ hain darbe girişimine karşı İstanbul’daki şanlı direnişin sembol isimlerinden biri olan parti sözcümüz Sayın Selim Temurci’nin maruz kaldığı bu muameleyi şiddetle kınıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tam metni ise şöyle;

Parti Sözcümüz Selim Temurci’ye Yönelik Haksız ve Mesnetsiz İddiaları Şiddetle Kınıyoruz!

GELECEK PARTİSİ Siyasi İşler Başkanı ve Parti sözcüsü Sn. Selim Temurci 26.02.2020 tarihinde, İstanbul Silivri’de görülmekte olan hain darbe girişimi FETÖ davasına şahit olarak dinlenmek üzere gitmekte iken, Çekmeköy’deki evine polisler gelerek başka bir olaydan ifadesinin alınacağını bildirerek Emniyet Müdürlüğüne gelmesini istemişlerdir.

27.02.2020 tarihinde Emniyet Müdürlüğüne gidildiğinde 15.07.2019 tarihinde bir Youtube kanalında ‘Pelikanla ilgili’ yapmış olduğu konuşmadan dolayı hakkında suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçlamasına varacak kadar son derece vahim ve farklı suçlardan şikayette bulunulduğunu görülmüştür.

Parti sözcümüz Sayın Selim Temurci haksız ve mesnetsiz iddialarla ilgili açıklamalarını tutanağa geçirmiştir.

FETÖ hain darbe girişimine karşı İstanbul’daki şanlı direnişin sembol isimlerinden biri olan parti sözcümüz Sayın Selim Temurci’nin maruz kaldığı bu muameleyi şiddetle kınıyoruz.

Karşı karşıya kaldığımız olayı değerlendirmek ve bundan sonraki atılacak adımları görüşmek üzere Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu, 28.02.2020 tarihinde saat 10:00 da İstanbul İl Başkanlık binasında olağan üstü toplanma kararı almıştır. Toplantı sonrasında gerekli basın açıklaması yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.27.02.2020

Ayhan Sefer ÜSTÜN
Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri