Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden Servet Turgut açıklaması

Gelecek Partisi’nden Servet Turgut açıklaması

Gelecek Partisi, Van'ın Çatak ilçesinde operasyona çıkan askerler tarafından helikopterden atıldığı iddia edilen Servet Turgut'un durumuna ilişkin bir açıklama yaptı

Gelecek Partisi, resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, Van’ın Çatak ilçesinde operasyona çıkan askerler tarafından helikopterden atıldığı iddia edilen ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Servet Turgut ile ilgili bir açıklama yaptı.

Gelecek Partisi İnsan Hakları Başkanlığı imzasıyla yapılan açıklamada “Van Valiliğince yapılan açıklama, dur ihtarına uymadıkları ve kaçarken düştükleri yönündeydi ancak görgü tanıklarının açıklaması bölgede herhangi bir yükseklik olmadığı ve Turgut´un helikoptere binmeden önce sağlıklı şekilde göz altına alındığı yönündeydi.” ifadelerine yer verildi.

Gelecek Partisi’nden yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

Helikopterden Atıldığı İddia Edilen Servet Turgut’a Ne Oldu

Van´ın Çatak ilçesinde operasyona çıkan askerler tarafından 11 Eylül´de gözaltına alınan ve 13 Eylül´de Van Bölge Araştırma Hastanesi´nin yoğun bakımında oldukları ortaya çıkan Osman Şiban ve Servet Turgut´un helikopterden atıldıkları iddia edilmişti. Servet Turgut´un darp raporunda yüksekten düşme sonucu yaralanma ve entübe hasta notu yer almıştı. 20 gündür tedavisi süren Servet Turgut bugün hayatını kaybetti.

Van Valiliğince yapılan açıklama, dur ihtarına uymadıkları ve kaçarken düştükleri yönündeydi ancak görgü tanıklarının açıklaması bölgede herhangi bir yükseklik olmadığı ve Turgut´un helikoptere binmeden önce sağlıklı şekilde göz altına alındığı yönündeydi.

Resmi makamlar ve görgü tanıkları tarafından yapılan açıklamaların tutarsızlığı kamuoyunun şüphelerini artırmaktadır.

İşkence iddiasının araştırılması bir hukuk devletinde mecburiyettir. İşkence bir insanlık suçudur ve mutlaka araştırılmalıdır.

Servet Turgut´a Allah´tan rahmet, ailesine başsağlığı dilerken, adli makamları olayın aydınlatmak ve gereğini yapmak üzere göreve davet ediyoruz.

https://gelecekpartisi.net/haberler/helikopterden-atildigi-iddia-edilen-servet-turguta-ne-oldu/


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri