Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden sürpriz ziyaret! Selçuk Özdağ bugün neden Sabah gazetesindeydi?

Gelecek Partisi’nden sürpriz ziyaret! Selçuk Özdağ bugün neden Sabah gazetesindeydi?

Selçuk Özdağ Okan Müderrisoğlu'nu ziyaret etti. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Dünya Gazeteciler Günü'nde Sabah Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu'nu ziyaret etti.

Selçuk Özdağ ve Okan Müderrisoğlu bugün büyük bir demokratik olgunluk örneği göstererek bir araya geldiler.

Sabah gazetesinin Gelecek Partisi’ne karşı tutumu malum. Ancak Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ büyük bir demokratik olgunluk göstererek Sabah gazetesini ziyaret etti. Ankara’da basın temsilcilerine bir dizi ziyarette bulunan Özdağ, Sabah gazetesinin Ankara temsilcisi Okan Müderrisoğlu ile de bir araya geldi.

Özdağ açıklamasında Türkiye’de sayıları her geçen gün artan ‘çalışamayan gazetecilerin’ durumuna vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

“İdealist gazeteciler kendileri Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile sizi ziyaret ettik. Biliyorsunuz 10 Ocak sokağa çıkma yasağı olduğu için 11 Ocak’ta ziyaret ettik sağolun bizleri kabul ettiniz. Hem Milli Gazete’ye hem Tv5’e başarılar diliyoruz. Önemli olan çalışan gazetecilerin daha iyi şartlarda çalışmasını sağlamak. Çalışamayan veya da çalıştırılamayan gazetecilerin de alanını genişletmek, özgürlüklerin alanını genişleterek onlara rahatlıkla gazetecilik yapabilecekleri ortamları sağlayabilmek önemli olan. Gazetecilik mesleği bir noktada değerli bir meslek. ‘Bir noktada’ diye tırnak içinde söylüyorum, kutsal bir meslek hatta adalet mekanizmasını 3’e bölerler. Derler ki iddia makamı, karar makamı ve savunma mekanizması diye üçe bölerler ben o adalet mekanizmasına basını da ekliyorum. Onlar adalete katkıda bulunuyorlar.”

Özdağ: Türkiye basın özgürlüğünde sınıfta kaldı

Basın özgürlüğü konusunda Türkiye’nin sicilinin pek iç açığı olmadığını belirten Selçuk Özdağ, “Hemen hemen her dönemde Türkiye basın özgürlüğünde sınıfta kalmıştır ama maalesef son dönemde çift dikiş de yapmıyor bir noktada tastikname aldı ve 180 ülke arasında 154. Sıradayız basın özgürlüğü açısından. Türkiye gibi 1000 yıldır bu coğrafyada olan Mevlanaların Yunusların Hacı Bektaşların toprağında yeşeren insanların diyarında herkes rahatlıkla konuşsun zaten İslam itikatta bile birlik istemiyor, fikirde birlik hiç istemiyor. Cumhuriyet de fikri hür, irfanı hür vicdanı hür nesiller istiyor dünya özgür insan istiyor. İnsanlar özgür olsunlar evrensel ahlak ve hukuk kuralları çerçevesinde insanlar özgürce meramlarını anlatsın istiyor. Maalesef Türkiye özgür olsun diye yola çıkanların geldiği noktada 18 sene sonra her geçen gün yasakların ülkesi, yoksulluğun ülkesi ve yolsuzluğun ülkesi haline geliyor. Neredeyse Türkiye için yalanların, talanların ve çalanların ülkesi diyecekler. Üzülüyoruz. Gelecek Partisi olarak gününüzü kutluyor, Sayın Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun selamlarını iletiyoruz” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri