Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden tam kadro Mardin çıkarması

Gelecek Partisi’nden tam kadro Mardin çıkarması

Gelecek Partisi Mardin İl Kongresi öncesi, partinin önemli kurmaylarıyla kente giderek sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti

Gelecek Partisi, yarın Mardin İl Kongresini yapmaya hazırlanırken bugün önemli kurmaylarıyla kente giderek bir dizi temasta bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin ve Abdullah Başcı’nın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Nihal Olçok, Seyfettin Bilen, Mehmet Ümran Can ve Veysi Akay’a sivil toplum kuruluşlarına yaptıkları ziyaretler sırasında Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ ile Kızıltepe İlçe Başkanı İbrahim Tuncel de eşlik etti.

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Cesur Yücedağ tarafından karşılanan Gelecek Partisi kurmaylarının sonraki durağı Mardin Ziraat Odası oldu. Burada Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler tarafından karşılanan Gelecek Partisi heyeti, Ziraat Odası yetkilileriyle çiftçinin sorunlarına yönelik istişarelerde bulundu.

Resim

Ziraat Odası ziyaretinin ardından Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na geçen Gelecek Partisi kurmayları, Oda Başkanı Zeynettin Ayav ile pandemi sürecinde esnafın sorunlarına ilişkin görüş alışverişinde bulundular.

Silkin’den Deniz Kültür Sanat Derneği’ne ziyaret

Gelecek Partisi Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Sema Silkin, daha sonra Mardin Deniz Kültür ve Sanat Derneği’ni ziyaret etti. Buradaki eserleri inceleyerek bilgi alan Silkin, burada sergilenen eserlere hayran kaldığını belirterek “Mezopotamya’nın ruhu eserlere yansımış. Sanatçı arkadaşlarımızı gönülden tebrik ediyorum. Gelecek Partisi olarak her daim elimizden gelen desteği onlara vereceğiz” diye konuştu. Silkin, iktidarın pandemi döneminde sanatçıları görmezden geldiğinin de altını çizerek “Onları en kısa zamanda Mardin’i davet ediyorum. Kendisi başlı başına bir sanat eseri olan Mardin, dilerim onlara sanatın ve sanatçının ne denli önemli olduğunu hatırlatır” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Kızıltepe Engelliler Derneği’ni ziyaret eden Silkin, burada Dernek Başkanı Türkan Yılmaz’dan derneğin faaliyetlerine ilişkin bilgi alırken engelli vatandaşlarla da bir araya gelerek dertlerini dinledi. Ziyaretten çok memnun kaldığını dile getiren Dernek Başkanı Yılmaz, “Sayın Silkin’e ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Siyasilerin engellileri göz ardı etmemesi bizim için çok önemli. İnanıyorum ki; siyaset, engelli vatandaşlarımızın dertlerine çözüm üretebilecek yegane kurumdur. Ne yazık ki son zamanlarda hak ettiğimiz ilgiyi görmekten çok uzağız. Bu yüzden Sema hanımın ziyareti bizler için çok değerli” şeklinde bir açıklama yaptı.

Abdullah Başcı’dan Organize Sanayi Bölgesi’ne ziyaret

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı da Mardin Organize Sanayi Bölgesi’ne giderek kentin ekonomik gidişatına yönelik OSB yöneticilerinden bilgi aldı. Başcı, sanayicinin ve esnafın zor günler geçirdiğini kaydederek iktidarın özellikle pandemi döneminde sanayicinin ve KOBİ’lerin yanında olmadığına dikkat çekti. OSB Başkanı Nasır Duyan ve diğer yöneticiler ise ziyarettin duydukları memnuniyeti ifade ederek Başcı’ya teşekkür ettiler.

Resim

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri