Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi’nden tecavüzcü Musa Orhan tepkisi: Neden bir yetkili çıkıp açıklama yapmaz?

Gelecek Partisi’nden tecavüzcü Musa Orhan tepkisi: Neden bir yetkili çıkıp açıklama yapmaz?

18 yaşındaki genç kızı 20 gün alıkoyarak tecavüz eden ve sosyal medyadaki adalet çağrıları büyüyene dek elini kolunu sallayarak dolaşan Uzman Çavuş Musa Orhan hakkında Gelecek Partili isimlerden tepkiler ve adalet çağrısı geldi.

Siirt’te görev yapan Uzman Çavuş Musa Orhan, 16 Temmuz’da Batman’ın Beşiri ilçesinde intihar eden 18 yaşındaki İ.E.’yi 20 gün boyunca alıkoyarak tecavüz etmekle suçlanıyordu. Buna rağmen Orhan, Twitter’da gündem olana dek elini kolunu sallayarak dolaşıyordu. Orhan’ın, genç kadına “Bana birşey olmaz” dediği iddia ediliyordu.

Orhan hakkında, sosyal medyadaki adalet çağrılarının büyümesi üzerine bugün tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartıldı. Sosyal medyadaki adalet çağrıları büyüyene dek tecavüzcü Musa Orhan serbestti, konuyu Türkiye gündemine taşıyan gazeteci ise tutuklanmıştı.

Gazeteci İrfan Aktaş’, Orhan hakkında “Türkiye sessiz değil. Onbinlerce insanın günlerdir tecavüzcünün cezalandırılması için açık çağrı yaptığı AKP-MHP hükümeti, onların başındakiler, TSK, Adalet Bakanlığı, çavuş için sessiz” cümleleriyle tepkisini dile getirmişti.  

Tüm Türkiye tek yürek olarak adalet çağrısını yinelerken, Gelecek Partili isimler de, ilk andan itibaren tepkilerini dile getirerek adalet çağrısında bulundu.  

NEDEN BİR YETKİLİ ÇIKIP AÇIKLAMA YAPMAZ?

Konu hakkında açıklama yapan Gelecek Partili Bahadır Kurbanoğlu, yetkililerin sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Kurbanoğlu, “Ortada bir ailenin dramı, acısı var. Karşısında bir sürü, vahim detaylar ve iddialar mevcut. Hukuk işliyor mu, işliyorsa durum nedir? Konu Meclise taşındı vs. Bunca bilinmezlik arasında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül veya bir yetkili çıkıp bir açıklama yapmaz mı?” ifadelerini kullandı.

İŞTE İKTİDARIN ADALET SİSTEMİ

Toplumsal konulara sessiz kalmamasıyla bilinen bir diğer Gelecek Partili isim olan Cuma İçten de, adalet sistemini eleştirdi.

İçten, “İşte iktidarın Adalet sistemi; Tecavüz edenler, çek senet tahsili yapanlar serbest ! ! ! düşünen, yazan çizenler, gazeteciler ve çekini senedini ödeyemeyen esnaflar tutuklu” ifadelerini kullandı.

ŞAŞMAZ: HAYKIRIYORUZ!

Gelecek Partisi Kurucularından Sait Şaşmaz da, yaşanan rezalete sessiz kalmayanlardandı. Henüz Orhan elini kolunu sallayarak gezerken bir paylaşım yapan Şaşmaz, “18 yaşındaki genç kıza 20 gün tecavüz edip, daha sonra ‘İstediğin yere şikayet et, bana bir şey olmaz. Daha önce de çok yaptım, bir şey olmadı’ diyen katil serbest, evladını yitiren aile perişan! Haykırıyoruz! Adalet istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri