Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden Tozkoparan'daki kentsel dönüşüm mağduriyetine tepki: Uzaktan kumandayla İstanbul yönetilmez

Gelecek Partisi’nden Tozkoparan’daki kentsel dönüşüm mağduriyetine tepki: Uzaktan kumandayla İstanbul yönetilmez

Güngören Tozkoparan Mahallesinde uzun süredir devam eden Kentsel Dönüşüm krizi farklı bir boyut kazandı

İdare Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararını kaldırdığı gerekçesiyle, bazı mahalle sakinleri evlerinden tahliye edilmeye başlandı. Yetkililerin evlere gelerek, elektrik, su ve doğalgaz hatlarını kesmesi mahalleliler tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

UZAKTAN KUMANDAYLA İSTANBUL YÖNETİLMEZ

Mağduriyet yaşayan mahalle sakinlerini ziyaret eden Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin mahallede basın açıklaması yaptı. Şahin, yaptığı açıklamada Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a tepki gösterdi.

İl Başkanı Şahin: “Buradaki herkes kentsel dönüşümü istiyor. Çünkü kimse deprem gerçeğiyle karşı karşıya kalmak istemiyor ama bu sürecin de şeffaf bir şekilde yönetilmesini istiyorlar. Bilgilendirmeden, süreci şeffaf bir şekilde yönetmeden, buradaki insanları tahliye etmek istiyorlar. Bu ne hukukidir, ne insanidir, ne de siyasi ahlaka sığan bir şeydir. Ben buradan Güngören Belediye Başkanına ve Çevre Şehircilik Bakanına çağrıda bulunuyorum. Uzaktan kumandayla İstanbul yönetilmez. Geleceksiniz, vatandaşı dinleyeceksiniz ve sorunu sağlıklı bir şekilde çözeceksiniz. Biz Gelecek Partisi olarak bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.” açıklamasında bulundu.

BAŞINIZI YASTIĞA NASIL RAHAT KOYUYORSUNUZ

Güngören Belediye Başkanı ve Çevre ve Şehircilik Bakanına seslenen İsa Mesih Şahin “Buradaki insanımız uyku uyuyamazken, ben bu paraları nasıl ödeyeceğim diye düşünürken, tahliye edildiğimde nereye gideceğim diye düşünürken soruyorum size: Evinize gittiğinizde çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz, gece yastığa başınızı nasıl rahat koyuyorsunuz” dedi.

BÖLGEDEN YER ALAN SİYASİLERİ TAKİP EDECEĞİZ

Mahalle sakinlerinin bölgenin rant kaynağı olarak görüldüğünü söylemesi üzerine İl Başkanı Şahin “Buradan hangi siyasiler yer almış, hangi siyasiler rant devşirmeye çalışmış hepsini araştırıp, ortaya çıkaracağız. Kentsel dönüşümün rantsal dönüşüm olmasına müsaade etmeyeceğiz.” ifadesini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri