Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden yurt çapında maske seferberliği. Alanya da sahada!

Gelecek Partisi’nden yurt çapında maske seferberliği. Alanya da sahada!

Maske dağıtımı konusunda yaşanan sıkıntılar Gelecek Partisi teşkilatlarını harekete geçirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz haftalarda maske dağıtımı konusuna ilişkin yaptığı değerlendirmelerde, maskelerin ücretsiz dağıtılması gerektiğini söylemiş, ardından hükumet de aldığı kararla maskelerin ücretsiz dağıtılacağını duyurmuştu.

Yayımlanan genelgenin ardından, maskelerin önce PTT aracılığıyla dağıtılacağı bildirilmiş fakat vatandaşların PTT şubeleri önünde oluşturduğu uzun kuyruklar neticesinde bu uygulamadan vazgeçilerek, maskeler için E-Devlet’ten başvuru yapılacağı ve cep telefonuna gelen kod ile eczanelerden temin edileceği açıklanmıştı.

E-Devlet üzerinden başvuru yapan birçok vatandaşa kod içeren SMS gelmemesi, kod alan vatandaşların da birçok eczanede maske bulamaması, Gelecek Partisi teşkilatlarını harekete geçirdi.

Gelecek Partisi teşkilatları, İzmir, Manisa, Ankara, Erzurum, İstanbul gibi büyükşehirlerin yanı sıra, ilçelerde de harekete geçerek vatandaşlara maske dağıtılması konusunda seferber oldu.

Alanya’da 5 bin maske dağıtıldı!

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Tuluk, beraberindeki teşkilat mensuplarıyla beraber esnaflara ve vatandaşlara maske dağıttı.

Başkan Hüseyin Tuluk, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Millet olarak zor günlerde her zaman dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunu yaşamış ve yaşatmış bir gelenekten geliyoruz. Böylesi buhranlı ve sıkıntılı günlerde halkımızın yanında olduğumuzu göstermek adına, bir nebze de olsa onların sorunlarına çözüm üretme ve ihtiyaçlarını gidermek bağlamında Gelecek Partisi Alanya İlçe Teşkilatı olarak maske dağıttık. Alanyamızın her zaman en güzel günler yaşayacağını ümit ediyoruz ve bu minvalde Alanyamızın geleceğini düşünerek hareket ediyoruz. Sağlığımız için ve özlenen eski günleri gelecekte huzurlu, mutlu, sağlıklı ve müreffeh yaşamak için sosyal mesafe kuralına ve izolasyona dikkat etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri