Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'ne Bursa'da da bina engeli

Gelecek Partisi'ne Bursa'da da bina engeli

Gerek yakın olduğu Sivil Toplum Kuruluşları gerek üniversiteler gerekse de teşkilatlanmasının önüne geçmek için her türlü baskıya maruz bırakılan Gelecek Partisi, şimdi de Bursa’da bina engeliyle karşı karşıya.

Geçtiğimiz aylarda İstanbul İl Başkanlığı için tutulan bina AK Partili Bahçelievler Belediyesi tarafından sudan sebeplerle mühürlenmiş, Gelecek Partisi ise Küçükçekmece’de başka bir binaya taşınmıştı.

Yine geçtiğimiz aylarda Bilim ve Sanat Vakfı’nın kurucusu olduğu Şehir Üniversitesi’nin Marmara Üniversitesi’ne devrine karar verilmiş ve son olarak da bu hafta içerisinde Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanmıştı.

Bir engel de Bursa’da

Teşkilatlanma çalışmalarına hız veren Gelecek Partisi, geçtiğimiz hafta Bursa İl Başkanlığı’na Alpaslan Yıldız’ı atadı. Yıldız, hemen kolları sıvayıp çalışmalara başlarken çalışma arkadaşlarıyla birlikte kent merkezinde partisinin il başkanlığı için bina arayışlarına başladı.

Metal – İş verenler sendikasına ait bir bina için anlaşma sağlayan Gelecek Partisi’nin, Bursa’daki yetkilileri, mülk sahipleriyle önümüzdeki salı günü saat 11:00’de sözleşme imzalamak için sözleştiler ancak anlaşmanın ardından, bugün Metal – İş Verenler sendikası avukatları aracılığıyla atılan bir mesaj ile binanın, Gelecek Partisi’ne vermekten vazgeçtiklerini bildirdiler.

Konuyu, sosyal medyaya Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Öztürk taşıdı. Öztürk, Twitter hesabından yayımladığı bir mesaj ile “Sizde mi Brütüs? Korkma” diyerek yapılan engellemeye tepki gösterdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri