Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'ne geçen Mehmet Atilla Maraş'ın jüri üyeliği ve TV programı sonlandırıldı....

Gelecek Partisi'ne geçen Mehmet Atilla Maraş'ın jüri üyeliği ve TV programı sonlandırıldı. Müzesi kapatıldı

AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan eski Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Atilla Maraş Gelecek Partisi’ne geçtiği için üç ambargoya birden maruz kaldı. Mehmet Akif İnan Vakfı’ndaki jüri üyeliği sonlandırılan Maraş ayda bir kez katıldığı TV programından da çıkarıldı. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk Şair ve Yazarlar Evi Müzesi’nin de kurucusu olan Maraş’ın Ankara Altındağ’daki müzesi de kapatıldı.

Söz TV & EN Politik internet sitesinin Youtube kanalına konuşan Mehmet Atilla Maraş, “Vakfın başkanı tarafından arandım. ‘Bir partiye üye olduğunuz için sizi jürilikten çıkarmak istiyoruz’ dendi” açıklamasını yaptı.  

Kurucusu olduğu müzeye ilişkin olarak da konuşan Maraş, “5 yıldır bu müze faal haldeydi. Ben müzede cumartesi günleri edebiyat, kültür-sanat programı yapıyordum. Müze bir süredir ‘gaz kaçağı var vs.’ denilerek kapatıldı. Tek sebebi benim bu müzenin kurucusu ve yöneticisi olmam. Sadece Gelecek Partisi’ne geçtiğim için 3 tane kültür programından alıkoyuldum” şeklinde konuştu.

Kültür ve sanat konulu bir TV programına da ayda bir kere konuk olduğunu hatırlatan Mehmet Atilla Maraş, “Partinin kuruluşundan sonra televizyon programından da aradılar ve beni bir daha programa konuk etmeyeceklerini söylediler.” dedi.

Maraş’ın konuk olduğu internet yayının tamamına aşağıdaki linke tıklayarak erişilebilir;

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz