Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'ni Davutoğlu’na ABD kurdurmuş! Abdulkadir Selvi’den büyük alçaklık

Gelecek Partisi’ni Davutoğlu’na ABD kurdurmuş! Abdulkadir Selvi’den büyük alçaklık

Gelecek Partisi'ni Davutoğlu’na ABD kurdurmuş! Abdulkadir Selvi’den Ahmet Davutoğlu için büyük alçaklık.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi skandal yazılarına bir yenisini daha ekledi. Joe Biden’in 8 ay sonra servis edilen röportajı hakkındaki bir yazı kaleme alan Selvi, millet ittifakının ABD tarafından kurulduğunu iddia etti. Abdulkadir Selvi bununla da yetinmeyip Gelecek Partisi’nin de ABD tarafından bu ittifaka dahil edildiğini belirtti.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’in Türkiye’deki muhalefetin de tepkisini çeken o sözlerinin yankıları sürüyor. Hatırlanacağı gibi Biden’a en sert tepkilerden birini Davutoğlu vermişti.

Hürriyet’ten Abdülkadar Selvi, yerel seçimlerde AK Parti’yi geriletmeyi başaran Millet İttifakı’nın ABD tarafından kurdurulduğunu iddia etti.

Selvi’den Davutoğlu için skandal iddia

“Hiçbir savaş bir öncekinin benzeri olmaz” derler. 15 Temmuz’da darbe ile Erdoğan’ı deviremeyenler, belli ki planlarını güncellemişler. Parlamenter sistemde Meclis’teki dengeleri değiştirerek aldıkları sonucu başkanlık sisteminde başaramayacaklarını görüyorlar. Bu kez Erdoğan’ı tasfiye etmek için karşısına ittifak çıkarmayı seçtiler. Yerel seçimlerde de kısmen sonuç aldılar. AK Parti bunu anlayamadı. Biden da ona işaret ediyor. “Seçim süreci ile İstanbul’dan dışarı atıldı” diyor. Şimdi Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu partilerini de ittifaka dahil ederek kesin sonuç almak istiyorlar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri