Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nin önerisi İngiltere'de hayata geçiriliyor

Gelecek Partisi’nin önerisi İngiltere’de hayata geçiriliyor

Uzun bir aradan sonra tekrar kapılarını açmaya hazırlanan Türkiye Süper Ligi’nde sezonun kalanı başlamadan önce Gelecek Partisi bir öneri gündeme getirdi.

Gelecek Partisi Politika Gençlik ve Spor Politikaları İzleme Kurulu’nun 15 Mart’ta yaptığı açıklamada “Bu sebeplerden dolayı Gelecek Partisi olarak sporsever vatandaşlarımız adına başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu marifetiyle yayıncı kuruluş ile gerekli görüşmelerin ivedilikle yapılıp Süper Lig ve 1. Lig futbol müsabakalarının bu süre zarfında şifresiz olarak yayınlanmasını öneriyoruz. Bu önerimizin kabul görmesi, virüsle mücadele bilincini arttırmak ve vatandaşlarımızın sağlığını korumak açısından çok faydalı olacaktır. Ayrıca virüsle mücadele konusunda bu yönde bir karar alan ülkemizin, dünyanın diğer ülkelerine model oluşturabileceğini de düşünmekteyiz.” ifadelerine yer verilmişti.

Premier Lig’de maçlar şifresiz olacak

1 Haziran itibariyle oynanmaya başlanacak olan Premier Lig, insanların kafe, bar ve restoranlarda toplanmasını önlemek için tüm maçların şifresiz yayınlanacağı duyuruldu. Gelecek Partisi’nin önerisinin İngiltere’de hayata geçecek olması sosyal medyada “Aklın yolu bir” şeklinde yorumlandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri