Ana Sayfa Türkiye 'nin yükselişi durdurulamıyor. Davutoğlu, 'nin üç kalesini çökertti!

Gelecek Partisi’nin yükselişi durdurulamıyor. Davutoğlu, AK Parti’nin üç kalesini çökertti!

Gelecek Partisi'nin önlenemez yükselişi sürüyor. Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi, yaptığı kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaştı

Dokuz ay önce önderliğinde Türk siyasi hayatına merhaba diyen , saha ve teşkilatlanma çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yanda da seçimlere kendi imkanlarıyla katılabilmek için kongre sürecine tüm hızıyla devam ediyor.

Şu ana kadar 71 il ve 350’nin üzerinde ilçeye tabelasını asan Gelecek Partisi’nin saha ve teşkilatlanma performansı taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanırken kamuoyu araştırmaları da bu çalışmaların tabanda karşılık bulduğunu gösteriyor.

Son olarak Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi’nin yayınladığı anket sonuçları gündeme bomba gibi düşerken ’nin kalesi niteliğinde üç ilde Gelecek Partisi fırtınası estiği görüldü.

Yayınlanan araştırmada çok çarpıcı neticeler ortaya çıkarken Gelecek Partisi’nin İç Anadolu ile kayyum atanan il ve ilçelerde yükselişte olduğu gözlendi.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi, yaptığı araştırmanın sonuçlarını açıkladı. 10-14 Eylül tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilen araştırma, 30 büyükşehir belediyesi ve bunlara bağlı olan 100 ilçede yapıldı.

Araştırmanın en çarpıcı sonuçlarından birisi üç ay önceki araştırmalara göre Gelecek Partisi’nin yüzde 1,5’luk yükselişi olurken ankette Gelecek Partisi’nin yüzde 3,3 oranında oya sahip olduğu belirtildi.

Üç ilde dikkat çekici yükseliş!

Ankete ilişkin yayımlanan raporda ise şu ifadeler dikkat çekti: “AK Parti’nin oyları 30 büyükşehir belediyesinde 4,1 puan, Kendi yönettiği belediyelerde ise 2,2 puan azalmıştır. Gelecek Partisi, kayyım atanan belediyelerin yanı sıra Konya, Kayseri, Erzurum gibi illerde yükseliş gösteriyor.”

DEVA Partisi belli bir bölgede yoğunlaşmadı

Yayımlanan raporda DEVA Partisi’ne ilişkin saptamalara da yer verilirken “Deva Partisi’nde belirli bir bölgede bir yoğunlaşma görülmemekle birlikte hemen tüm şehirlerden homojene yakın seviyede oy almakta.” denildi. Ankette DEVA Partisi’nin oy oranı ise yüzde 3 olarak gösterildi.

Gelecek Partisi'nin yükselişi durdurulamıyor. Davutoğlu, AK Parti'nin üç kalesini çökertti! 1 – 02anket genelsecim

AK Parti’deki kan kaybı sürüyor, MHP baraj altı!

Raporda yer verilen ifadelere göre en mutsuz seçmen MHP seçmeni olarak ifade edildi. Ankette konuya ilişkin şu ifadeler kullanıldı: “Partilerinin bulunduğu ittifaktan en az memnun olan seçmen MHP seçmeniyken, en çok memnun olan seçmen ise AK Parti seçmenleri.”

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları’nın araştırması, bu yıl içinde yayınlanan anketlerle paralellik gösterirken bu ankete göre de AK Parti’deki kan kaybı devam ediyor. Araştırmaya göre AK Parti, yüzde 37,6 gözükürken MHP ise açık bir şekilde baraj altı kalıyor. MHP’nin oy oranı 6,9.

Takip Et

20,534BeğenenlerBeğen
17,631TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

MHP lideri Bahçeli’den zamansız parlamenter sistem çıkışı! İttifak dağılıyor mu?

Mevcut ittifak sistemi AK Parti’i MHP’ye mahkum etti. Yüzde 50+1 hem AK Parti hem de Erdoğan için neredeyse bir engele dönüştü. Kısa...

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanlığı’ndan istifalarla ilgili açıklama

Kıymetli halkımız ve partimize gönül vermiş tüm gönüldaşlarımız, 29 Eylül 2020 tarihli Torbalı, Menderes, Karabağlar, Karaburun, Aliağa, Seferihisar,...

Küçükkaya’dan günler sonra gelen, kafa karıştırıcı Fatih Portakal itirafı

FOX TV'de sabah haberlerini sunan İsmail Küçükkaya, uzun süre birlikte mesai paylaştığı Fatih Portakal hakkında ilginç açıklamalar yaptı. Fatih...

Döviz ve Altın alımına getirilen vergi artışı geri çekildi

Döviz ve altın alım işlemlerinden alınan ve geçtiğimiz mayıs ayında yüzde 1’e yükseltilen banka ve sigorta muameleleri vergisi (BSMV) yeniden binde 2’ye indirildi.

Editörün Seçtikleri

Gelecek Partisi’nin ’34 Günde 34 Bin Üye’ kampanyası, sosyal medyayı da salladı!

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın "34 Günde 34 Bin Üye" Kampanyası Hedefe Ulaştı Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın Yahya...

İşte son anket! Muhalefet AK Parti-MHP ittifakını ezip geçecek

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, ittifak modellerine ilişkin yaptığı anketi açıkladı.  Özkiraz, milletvekilliği seçiminde ittifak modellerinin muhtemel oy...

Ümraniyespor İstanbulspor maç özeti ve golleri izle

Ümraniyespor İstanbulspor maç özeti izle. İstanbulspor deplasmanda Ümraniyespor’u 3-1 mağlup etti. TFF 1. Lig’in 3. Haftasında oynanan Ümraniyespor İstanbulspor maçının özetini ve...

İbrahim Kahveci: S-400’e para bulan hükümet ilaç alımına neden para bulamıyor

ABD Büyükelçisi David Satterfield, Türkiye’nin ABD’li ilaç şirketlerine borcunu ödememesi durumunda şirketlerin Türkiye’ye ilaç satmayı durduracağı yönündeki açıklamaları büyük ses getirdi.

Davutoğlu: Bahçeli salgınla mücadelenin kahramanı doktorlardan terör örgütünden bahseder gibi bahsediyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı , partisinin Adıyaman 1. Olağan Kongresi’nde konuştu. Bahçeli’nin Türk Tabipler Birliği’ni hedef alan söylemlerini...