Ana SayfaTürkiyeGenç intiharlar devam ediyor, Bingöl’de 25 yaşındaki genç belediye binası önünde yaşamına...

Genç intiharlar devam ediyor, Bingöl’de 25 yaşındaki genç belediye binası önünde yaşamına son verdi

Bingöl’de genç intiharlar devam ediyor. 25 yaşındaki Cengiz Uçar, Bingöl’ün Solhan Belediyesi’nin önünde, intihar ederek yaşamına son verdi.

Bir taziye mesajı yayımlayan Gelecek Partisi Bingöl İl Başkanlığı, “Maalesef bir genç kardeşimizin daha intihar haberi geldi Cengiz Uçar 25 yaşında… Solhan Belediye binası önünde intihar ederek yaşamına son vermiş. Allah rahmet eylesin sevenlerinin ve ailesinin başı sağolsun” dedi.

Geçtiğimiz hafta, özellikle Bingöl özelinde son dönemlerde artan intihar vakaları üzerine bir açıklama yayımlayan Gelecek Partisi Bingöl İl Başkanlığı, intihar vakalarının başlıca nedenlerinin ekonomi, işsizlik ve madde kullanımı olduğunu söylemişti.

Yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanılmıştı:

Son 5 yıldır Bingöl’de hızla artan intihar vakalarının sosyal mecralarda sürekli gündem olmasına rağmen, kurum ve kuruluşlar tarafından intihar vakalarının nedenleri, engellenmesi ve sonuçları ile ilgili bir çalışmanın yapılmadığı belirtilen açıklamada, “intihar vakalarının altında biyolojik, psikolojik ve sosyolojik nedenler yatmakla birlikte kişilerin çözümsüz olduğuna inandığı, sıkıntılarının altından kalkamayarak intihar eylemiyle özkıyımda bulunması birilerini ne zaman rahatsız etmeye başlayacak?

Partimizin yapmış olduğu araştırmalarda, gençlerle yapılan birebir görüşmeler sonucunda intihar vakalarının temelinde yatan en önemli ve başlıca nedenler; ekonomik sorunlar, işsizlik ve uyuşturucu kullanımı yatmaktadır. Erken yaşta evlilikler, ileri yaş dönemlerinde ise değersizlik hissi ve yalnızlık gibi nedenler, önemli nedenler olarak sıralanmıştır.

Ekonomik sorunlar ve işsizlik ile ilgili yetersiz politikalar, uyuşturucu kullanımı ve satışında caydırıcı önlemler alınmaması nedeniyle önümüzdeki yıllarda vakalar artmaya devam edecektir. Gençler, her gün avazı çıktığı kadar bağırırken, kurum ve kuruluşlar kör, sağır ve dilsiz. Vakaların genç nüfusun da üstünde seyretmeye başlayıp ileri yaş gruplarında da cereyan etmesi, basın açıklaması yapmamızı elzem kılmıştır. Gelecek Partisi olarak yapılacak her türlü çalışmayı destekleyeceğimizi, üzerimize düşen her türlü vazifeye hazır olacağımızı ve hiçbir sorumluluktan kaçmayacağımızın bilinmesini isteriz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri