Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu müjdeleri arka arkaya açıkladı: Gençlere ÖTV'siz araba

Kılıçdaroğlu müjdeleri arka arkaya açıkladı: Gençlere ÖTV’siz araba

Gençlerle sohbetlerine devam eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, otomobillerddeki yüksek ÖTV’den yakınanlara müjde verdi. Kılıçdaroğlu, ilk arabasını alan gençlerden ÖTV alınmayacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla gençlere 6 vaadini açıkladı. Kılıçdaroğlu, gençlerin yurt dışı çıkışından oyun konsollarına, işe alımlardan ilk arabaya kadar konularda vaatlerini sıralarken, “Sizden çalınanları telafi edeceğim” dedi. Kılıçdaroğlu’nun en dikkat çeken vaadi ‘gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV’nin sıfırlanacak’ olması oldu.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından gençlere seslendiği bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, tweetinde “Sevgili gençler, çalışmalarımızı tamamladık. Size güzel haberler vereceğim için ayrı bir heyecanlıyım. Biliyorum, bu iktidarın elinden en çok siz çektiniz, bu yüzden önceliğim de siz olacaksınız. Bu videoyu atın fav’a” ifadesini kullanırken, gençlere yönelik vaatlerini anlattı.

Gençlek ilk arabalarında ÖTV ödemeyecek

Videoya “Sevgili gençler merhaba, uzun zamandır sizi evime konuk etmiyordum” sözleriyle başlayan Kılıçdaroğlu, CHP olarak gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri açıkladı. Kılıçdaroğlu, projelere ilişkin şu ifadeleri kullandı:

 

“1- Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.

2- KYK öğrenim kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak.

3- Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür-sanat etkinliklerinde kullanabileceği 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama finansal teknoloji ürünü olacak.

4- Aile destekleri sigortasından yararlanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak. Zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak, torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.

5- Gençlerden yani sizden pasaport çıkartma işlemi veya yurt dışına çıkış harcı alınmayacak.

6- Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri