Ana SayfaDünyaGeorge Floyd’un otopsisinde koronavirüs detayı

George Floyd’un otopsisinde koronavirüs detayı

ABD’de polis şiddetinin son kurbanı olan George Floyd’un boğularak öldürülmesinin yankıları sürerken, başlayan protestolar devam ediyor.

Otopsi sonuçları açıklanan Floyd’un otopsi sonucunda koronavirüs tespit edilirken, ölümünde herhangi bir rol oynamadığı da belirtildi.

20 sayfalık otopsi raporunda Floyd’un resmi ölüm gerekçesi olarak “kardiyopulmoner arrest dolaşım durması” gösterildi.

Otopsiyi gerçekleştiren adli tabip, ölümün ‘cinayet’ yoluyla gerçekleştiğine karar kıldı. Floyd’un ölümü, cep telefonu ile çekilen görüntüler sayesinde tüm dünyaya yayılmıştı. Videolarda Derek Chauvin isimli polis memurunun 9 dakika boyunca Floyd’un ensesine dizine bastırdığı görülüyordu. Floyd’un ölmeden önce “canım acıyor” ve “nefes alamıyorum” dediği de kayıt altına alınmıştı. Olay yerinde olduğu ve duruma müdahale etmediği görüntülenen üç polis ile Chauvin’e şu anda farklı suçlamalar yöneltiliyor. Dört memur da görevden alındı.

Raporda Floyd’un ölümüne kalp sorunları, yüksek tansiyon, fentail ve geçmişte metamfetamin kullanımının da katkı sağladığı belirtildi. Floyd’dan alınan swap örneği üzerinde yapılan Covid-19 testi de pozitif çıktı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri