Ana SayfaTürkiyeGerçekler ortaya çıkıyor! İşte AK Parti'de şok edici Berat Albayrak anketi

Gerçekler ortaya çıkıyor! İşte AK Parti’de şok edici Berat Albayrak anketi

Kemal Özkiraz Berat Albayrak anketiyle gündem oluşturdu. Kemal Özkiraz'ın anketi halkın Berat Albayrak istifası hakkında ne düşündüğünü gösteriyor.

Berat Albayrak’ın istifasının ya da affını istemesinin yarattığı sonuçlar ortaya çıkmaya başladı. Millet Albayrak’ın istifasının ne anlama geldiğine karar verdi. İşte uzun süre tartışılacak son anketin detayları.

Kemal Özkiraz Berat Albayrak anketiyle gündem oluşturdu. Kemal Özkiraz’ın anketi halkın Berat Albayrak istifası hakkında ne düşündüğünü gösteriyor.

Kemal Özkiraz Berat Albayrak anketi

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz kasım ayına ilişkin araştırmayı youtube hesabından paylaştığı video ile açıkladı.

Araştırmada “Türkiye’nin bir ekonomik kriz içinde olduğunu düşüyor musunuz?” sorusuna  “AK Parti seçmeninin yüzde 24,9’u evet, ekonomik kriz var, yüzde 36,8’i az sayıda olsa da var, yüzde 38,3’ü hayır, hiç yok” yanıtını verdi. MHP seçmeninin ise soruya “yüzde 57,2’si evet, ekonomik kriz var, yüzde 13,1’i az sayı da var, yüzde 29,7’si hayır, hiç yok” diye görüş beyan etti.

“1 yıl içerisinde ekonomide nasıl bir değişim bekliyorsunuz?” sorusuna ise “daha iyi olacak” diyenlerin seçmenlerin partilere olan dağılımı şöyle:

AK Parti: 30,9

CHP: 1

MHP: 21,2

HDP: 1,6

İYİ Parti: 1,5

Diğer: 15,6

Oy kullanmayanlar: 12,1

“Mevcut hükümetin ekonomiyi düzeltebileceğine inanıyor musunuz?” sorusuna ise “evet inanıyorum” diyenlerin partilere olan dağımı ise şu şekilde:

AK Parti: 36, 5

CHP: 0

MHP:25,4

HDP: 0,5

İYİ Parti:0,6

Diğer: 13, 3

Oy kullanmayanlar: 6,3

Berat Albayrak istifası nasıl karşılandı?

“Berat Albayrak’ın istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” anketinde ise “Başarılı bir bakandı istifasına üzüldüm” diyenlerin oranı 9,8 iken “Başarısız bir bakandı, istifasına sevindim” diyenlerin oranı ise 90,2 olarak kaydedildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri