Ana SayfaTürkiye"Gıda katkı maddeleri ile zehirleniyoruz"

“Gıda katkı maddeleri ile zehirleniyoruz”

Gelecek Partisi Tarım Politikaları İzleme Kurulu Üyesi Sadullah Kavak, “Gıda katkı maddeleriyle zehirleniyoruz” başlıklı bir açıklama yayımladı.

Gıda katkı maddelerinin zararlarına dikkat çeken Kavak’ın açıklamaları şu şekilde:

Gıda katkı maddeleri, tüketiciye sunulan gıdaların görünüm ve lezzet gibi duyusal özelliklerini arzu edilen duruma getirmek, gıda değerini ve raf ömrünü korumak için kullanılmaktadır. Ancak yapısı itibariyle katkı maddeleri kimyasaldır. Katkı maddeleri bulunan yiyecekler çok fazla tüketilir ise kişide deri döküntüleri, astım hatta kanser riskini teşvik eder.

Bu kimyasallar zehirdir. Eskiden büyüklerimiz tarlaya bahçeye giderken zehir atmaya gidiyoruz derken “bugün, ilaç atmaya gidiyoruz” olarak bahsetmektedir. Bu zehirler ve gıdaların içindeki kimyasallar, bizleri hasta ediyor ve daha sonra ilaç tüketmeye bizi yönlendiriyor. Kendi paramızla, kendimizi zehirliyoruz… Çünkü bu kimyasallar bağışıklık sistemine ciddi zararlar vermektedir. Kapitalist sistem, hem beslenme için kimyasal kullandırmakta hem de daha sonradan bu kimyasallara bağlı olarak ortaya çıkan sağlık sorunlarını başka bir kimyasalla gidermek istemektedir.

“Bana kalırsa önce ekmeğimizi aldılar elimizden diyeceğim ama biz değil miyiz “Amerikan Süt Tozu” ile beslenen çocuklar!?. Tereyağımızı alıp, zeytinyağımızı alıp “Vita, Sana” yedirdiler bize..

Sonra “uzun ömürlü, UHT süt” çıktı. Hani şu “Beyaz içecek”. Şimdi de devlet garantili mekteplerde çocuklara içiriyorlar. İçmeyin şu zıkkımı! Ekmeğimiz, tuzumuz elimizden gitti. Nan-ı Aziz’imizi elimizden alıp, yerine francala verdiler. O buğday, buğday değil. O ekmek, ekmek değil. O börek, o baklava sağlıklı değil. Devlet garantili, helal sertifikalı zehirleniyoruz.”

Irak, Ürdün, Suriye bu kimyasalları kullanmıyorken biz neden tercih edelim?

Rusya, doğal ve sağlıklı olduğu için; kurt, böcek vb. temas etmiş domatesleri, portakal vb. talep ederken, zehirli ürünler elimizde kalıyor?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri