Ana SayfaTürkiyeGiresun'daki sel için CHP'den flaş çağrı: Maddi kaybı devlet karşılasın

Giresun’daki sel için CHP’den flaş çağrı: Maddi kaybı devlet karşılasın

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun sel felaketi hakkında açıklama yaptı.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun’da dün akşam yaşanan sel felaketi hakkında açıklama yaptı. “Şehrin doğal yapısı ve sülieti değişti. Burası tam bir doğal afet bölgesi ve insanlar çaresiz” diyen Tığlı hasarı devletin karşılaması gerektiğini belirtti.

Necati Tığlı: Hasar çok büyük

Sözcü gazetesine açıklama yapan Tığlı, “Neredeyse 120 köyle ulaşım ve iletişim koptu. Askerlerimizi ve vatandaşlarımızı kaybettik. Yıkılan köprüler, yerle bir olan yollar, hurdaya dönen araçlar, dağlardan kopup gelen kayalar Dereli’yi, Doğankent’i yaşanmaz hale dönüştürmüştür. Hasar çok büyüktür. Vatandaş devletin elini omuzunda hissetmek istiyor” dedi.

Giresun afet bölgesi ilan edilsin

Şehirde büyük acılar yaşanmaktadır. Halk çaresizdir. Devlet bir an önce Giresun’u afet bölgesi ilan etmeli; halkımızın sağlık, barınma, yiyecek ve diğer tüm ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olmalıdır. Sağlık hizmetlerinden ücret talep edilmemelidir. Şanlı ordumuz ve tüm kamu görevlileri o bölgenin ihtiyaçlarının karşılanması için görevlendirilmeli, tüm maddi kayıplar devlet tarafından ödenerek zararların kısmen de olsa sonuçları hafifletilmeli ve vatandaşın tüm borçları ertelenmelidir.

Genel Başkan Yardımsı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun başkanlığında, milletvekillerinden oluşan altı kişilik heyeti de sel felaketinin boyutlarını yerinde incelemek üzere Giresun’a hareket etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri