Ana SayfaTürkiyeGökçek sözünü yedi! Rasim Ozan Kütahyalı yeniden Beyaz TV ekranlarında

Gökçek sözünü yedi! Rasim Ozan Kütahyalı yeniden Beyaz TV ekranlarında

Ekranlarda Boşnaklar için söylediği yakışıksız ifadeler nedeniyle uzun süre medyadan aforoz edilen Rasim Ozan Kütahyalı, kısa süre önce yeniden futbol programında boy göstermiş ancak tepkiler üzerine Beyaz TV Rasim ile arasına mesafe koymak zorunda kalmıştı. Ancak Rasim yenidne Beyaz TV ekranlarına döndü.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın geçen onca zamanın, yaşanan onca tartışmanın ardından bir kez daha Beyaz TV’ye çıkması eski tartışmaları yeniden alevlendirdi.

Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği Başkanı Erdoğan Erden, Boşnaklar için ağza alınmayacak hakaretlerde bulunan Rasim Ozan Kütahyalı’nın, Beyaz TV’de yeniden bir programa konuk olması nedeniyle kanal sahibi Osman Gökçek’e tepki gösterdi.

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” isimli programda Boşnaklar için ağza alınmayacak sözler sarf etmiş, söz konusu olay sonrasında Boşnak sivil toplum kuruluşları ve kamuoyunda birçok tanınmış isim tarafından protesto gösterileri yapmış ve Kütahyalı hakkında suç duyurularında bulunulmuştu.

Osman Gökçek söz vermişti

Gerçekleşen olayın ardından geçtiğimiz aylarda Kütahyalı’nın Derin Futbol programıyla ekranlara geri döneceği gündeme gelmiş, Boşnak dernekleri, Rasim Ozan Kütahyalı’nın ekranlara dönmesinin ardından Beyaz TV önünde protesto eylemi gerçekleştirmişti.

Kanalın sahibi Osman Gökçek, Kütahyalı’yı bir daha televizyonuna çıkarmayacağına dair Boşnaklara söz vermişti.

Boşnaklardan tepki

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Erdoğan Erden “Geçmişte yaşadığımız o hadsiz söylemden sonra Sn. Osman Gökçek ROK denen o şahsı hiçbir şekilde Beyaz Tv’ye çıkarmayacağına şerefi üzerine söz vermiştir. Sözünü tutmayan Sn. Osman Gökçek’in yaptığı bu davranışın takdirini yüce Türk halkına bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Beyaz TV yılmadı Rasim’i ekrana çıkardı

Beyaz TV tüm eleştiriler karşısında yılmadı ve Rasim Ozan Kütahyalı’yı yenidne ekranlarına çıkardı.

Uyan Türkiyem adlı programda Tahir Sarıkaya’nın konuğu olan Rasim Ozan Kütahyalı’nın “Güneş Gazetesi’nin önemli yazarı” olarak lanse edilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri