Ana SayfaTeknolojiGoogle dizüstü ve tablet işine giriyor

Google dizüstü ve tablet işine giriyor

Google, Pixelbook ve Pixel Slate ismini verdiği dizüstü ve tablet üretmeyi planlıyor. Şirket hakkında yapılan dedikodulara göre bu ürünlerin şimdilik prototiplerinin ortaya çıktığı söyleniyor.

Google konuya ilişkin teknoloji sitesi Verge’ye yaptığı açıklamada yeni bir tablet ve notebook üzerinde çalıştığını söyledi.

Daha öncedende Google’ın bu tarz projelerde çalıştığı söyleniyordu. Fakat projenin rafa kalktığı haberi yapılmıştı. Ancak Google, Verge’ye donanım departmanında yeni notebook ve tablet üzerinde çalışıldığını söyledi.

Google’nın Tablet ve Laptop işine girmesi yepyeni bir şey değil. Ancak bu kez Google yeni lapton ve tabletleriyle çok daha iddialı olacağa benhziyor.
Google’nın daha önceden duyurduğu işletim sistemi Fuchsia ve Google Stadia (Google’nın Web-Bulut Tabanlı Oyun servisi) üzerinde çalıştığı biliniyordu. Fakat Google’nın Tablet ve Notebook üzerinde çalışması, verilen uzun ara göz önünde bulundurulduğunda tamamen sürpriz bir gelişme.

İş dünyasına yönelik üretilecek

Google, Pixelbook ve Pixel Slate’yi iş dünyası ve kurumsal firmalara yönelik hazırladığı konuşuluyor. Ancak Google’ın tüketicilere yönelik modelleride piyasaya sürmesi bekleniyor.

Google, Pixelbook’un yöneticiler ve BT (Bilgi Teknolojileri) çalışanlarına yönelik olduğunu belirtti. Pixel Slate’in ise büyük ölçüde satış temsilcileri ve sürekli müşteriyle temas halindeki personele yönelik olacak.

Eşsiz bir sistem kurduk

Pixelbook Group ürün müdürü Steve Jacobs “Pixelbook ve Pixel Slate eşsiz yeteneklere sahip olacak. Yeni ve modern bir bulut ekosistemi yarattığımızı düşünüyorum” dedi.

Fuchsia’dan önce çıkacak

Çalışanlara yönelik bu tablet ve dizüstü bilgisayarların ergonomik, taşınabilir ve yüksek güvenlikli olacağı tahmin ediliyor. Bazı çalışanlara göre Google yeni tablet ve laptoplarında kendi yaptığı işletim sistemi Fuchsia’yı kullanacak. Ancak Fuchsia’nın tahmini olarak önümüzdeki 5 sene içerisinde çıkması beklenilmiyor. Google’ın Pixelbook ve Pixel Slate’yi Fuchsia’dan önce çıkartmasını bekliyoruz.

Son olarak genellikle ikisi bir arada cihazlar pek dikkat çekici olmasa da Google’nın uzun yıllardan sonra tablet ve notebook işine girmesi sürpriz olarak değerlendirilebilir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz