Ana SayfaTürkiye"Google'ın ilk mucidi Sultan Abdülhamid" diyen profesörün görüntüleri ortaya çıktı

"Google'ın ilk mucidi Sultan Abdülhamid" diyen profesörün görüntüleri ortaya çıktı

Türkiye sosyal medyada son 24 saattir bir profesörün Google ve Sultan Abdülhamid hakkındaki sözlerini konuşuyor. “Google’ın ilk mucidi Sultan Abdülhamid” diyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun görüntüleri de ortaya çıktı.

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun “Google’ı ilk icat eden ve kullanan Sultan Abdulhamid idi” şeklindeki ifadelerinin görüntüleri ortaya çıktı.

tarihçi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Kütahya Belediyesi tarafından Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta ilginç açıklamalarda bulunmuştu.

Google’ı ilk icat eden Sultan Abdülhamid

Abdülhamid Han’ın Google’ı icat eden kişi olduğunu belirten Ebubekir Sofuoğlu şunları söylemişti:

“Google’ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han’dır. Gidemiyor, ulaşım imkanları yok, gitse sorun olacak payitahtta. Ne yapıyor; fotoğrafını çektiriyor, izliyor. Oradan bir şey üretiyor. Google’ın ilk mucidi bu anlamda Sultan Abdülhamid Han’dır. ‘Coğrafya kaderdir’ deniliyor ya coğrafyanın da psikolojisi var. Sultan Abdülhamid Han bir 10 yıl daha tahtta kalsaydı biz dünyanın en zengin devletiydik. Niye? Birinci Dünya Savaşı olacaktı ve girmeyecektik. Onlar parça parça olacaktı. Kendisi söylüyor, ‘Yıllardır bu anı bekliyordum’ diye. Girmeyecekti savaşa. Dünyanın en zengin petrol yatakları Yemen’e kadar halen bizimdi”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz