Ana SayfaTürkiyeGörevden alındığına hala inanamayan Melih Bulu'nun paylaşımı olay oldu

Görevden alındığına hala inanamayan Melih Bulu’nun paylaşımı olay oldu

Boğaziçi Üniversitesi'nde sonu gelmeyen protestolar nedeniyle görevden alınan rektör Melih Bulu'nun olaya verdiği ilk tepki sosyal medyada olay yarattı. 

Boğaziçi Üniversitesi’nde sonu gelmeyen protestolar nedeniyle görevden alınan rektör Melih Bulu’nun olaya verdiği ilk tepki sosyal medyada olay yarattı.

Cumhurbaşkanı Kararı’yla Boğaziçi Rektörlüğü görevinden alınan Prof. Dr. Bulu, durumun Twitter’da gündem olması üzerine “Peki bundan şeyin haberi var mı, mesela benim” yazdı. Daha sonra görevden alındığının gerçek olduğunu fark eden Bulu, bu paylaşımını hemen sildi. Bulu’nun bu paylaşımı sosyal medyada alay konusu oldu.

Prof. Dr. Melih Bulu, Boğaziçi Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanı Kararı’yla rektör olarak atandıktan sonra büyük bir tepkiyle karşılaştı. Hem öğrenciler hem de akademisyenler Boğaziçi geleneğine aykırı görevlendirmeyi protesto etti. Boğaziçi Üniversitesi’nde rektörün seçimle belirlendiğini belirten Boğaziçililer hem üniversite içinde hem de üniversite dışında protesto gösterilerinde bulundu.

Protestolara polisin sert müdahalesi ve bazı öğrencilerin tutuklanması halkın da tepkisini çekti. Akademisyenler de Bulu’nun atandığı günden bu güne kadar her sabah rektörlük binasına sırtını dönerek duruma tepki gösterdi.

Habersiz şekilde görevden alındı

Dün gece ise Melih Bulu, Cumhurbaşkanı Kararı’yla görevden alındı. Bulu’nun görevden alındığına dair haberler sosyal medyada hızlıca yayıldı ve Twitter’da gündemin ilk sırasına yerleşti. Görevden alındığına inanmayan Melih Bulu, Mart ayında yaptığı paylaşıma atıfta bulunarak “Peki bundan şeyin haberi var mı, mesela benim” dedi.

Gerçeği anlayınca geri adım attı

Bulu paylaşımına “Hakkımda şu an Twitter gündeminde olan konuya cevabım yine eskiden çıkan asılsız haberle aynıdır” ifadelerini de ekledi. Daha sonra ise bu paylaşımını hızla hesabından sildi.

Bulu, 20 Mart’ta görevden ayrıldığına dair çıkan haberlere aynı şekilde tepki vermişti.

Sosyal medyada Bulu’nun söz konusu paylaşımı ise alay konusu oldu. Bazı yorumlar şu şekilde:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri