Ana SayfaTürkiyeGörülmemiş sansür! Sabah gazetesi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün sözlerini neden kırptı?

Görülmemiş sansür! Sabah gazetesi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün sözlerini neden kırptı?

Sabah gazetesi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün Müge Anlı hakkındaki sözlerini sansürledi mi?

Aleyna Çakır cinayetiyle başlayan Gülay Uygun’un bulunan cesediyle zirve yapan Müge Anlı tartışmasında Sabah gazetesi nerede duruyor. Sabah gazetesi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün sözlerini sansürledi mi?

21 Haziran günü Aleyna Çakır adlı 21 yaşındaki genç kızın ölü olarak bulunması ve sonrasında yaşananlar Müge Anlı’nın atv’deki programında dakika dakika irdelendi.

Müge Anlı’nın programı Aleyna Çakır’ın katilinin Ümitcan Uygun olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Sadece bu da değil. İntihar ettiği söylenen Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun’un onlarca genç kızı dayak ve tehditle kötü yollara sürüklediği de söylendi Müge Anlı’nın programında.

Adalet Bakanı Abdulahmit Gül, “Bir TV programcısı değildir savcı. Varsa bir delilin arkadaş; yeri adliyedir, karakoldur” diyerek Müge Anlı’yı eleştirdi. Ancak onun bu sözleri olayı her yönüyle inceleyen, irdeleyen, takip eden Sabah gazetesinin sansürüne uğradı.

Barış Terkoğlu, bugün mesele hakkında yazdığı köşede, “Uygun ailesinin avukatının “Müge Anlı terörü” ithamının ardından bir açıklama da Pelikan grubuyla arasının kötü olduğu bilinen Adalet Bakanı’ndan geldi. “Bir TV programcısı değildir savcı. Varsa bir delilin arkadaş; yeri adliyedir, karakoldur” dedi” ifadelerini kullandı.

Terkoğlu “Pazar günü Sabah gazetesini ellerine alanlar Adalet Bakanı’nın açıklamalarındaki bu ayrıntıyı okuyamadılar. Çünkü itinayla ayıklanmıştı. Ama gazetenin sürmanşetinde “Türkiye Müge Anlı’yı izledi” başlığını okudular” diye yazdı.

Bu sansür ilk değil

Sabah gazetesi yazarları, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü hedef aldıklarında Gül “Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi vermeye kalkmasın” sözleriyle Sabah yazarlarını hede falmıştı. Ancak bu sözler yine gazetenin sansürüne uğramıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri