Ana SayfaTürkiyeGörüşme sızdı, Hadi Özışık Süleyman Soylu'dan özür diledi

Görüşme sızdı, Hadi Özışık Süleyman Soylu’dan özür diledi

Sedat Peker ile görüşmesi Sedat Peker tarafından sızdırılan gazeteci Hadi Özışık, skandalın ardından Süleyman Soylu'dan özür diledi.

Sedat Peker ile görüşmesi Sedat Peker tarafından sızdırılan gazeteci Hadi Özışık, skandalın ardından Süleyman Soylu’dan özür diledi.

Organize suç örgütü soruşturması kapsamında aranan Sedat Peker, son olarak gazeteci Hadi Özışık ile yaptığı görüşmenin kaydını yayınladı. Yayınlanan kaydın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hadi ve Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Kayıtta adı geçen gazeteci Özışık ise Peker’le görüşmeyi kendi inisiyatifi ile yaptığını belirterek, Soylu’dan özür dilediğini ifade etti.

Organize suç örgütü soruşturması kapsamında aranan ve son günlerde bir takım iddiaları yaptığı Youtube yayınlarıyla dile getiren Sedat Peker, dün akşam ise gazeteci Hadi Özışık ile yaptığı görüntülü görüşmenin kaydını Twitter hesabından yayınladı.

Peker videoları için Süleyman Soylu ile görüştüğü iddia edilen Hadi Özışık’ın kardeşi Süleyman Özışık ile ilgili bu kaydın ortaya çıkmasının ardından İçişleri Bakanı Soylu Süperhabertv’ye açıklamalarda bulundu. Soylu, “arabuluculuk” iddiasını yalanlayarak Süleyman Özışık ile yakın zamanda görüşmediğini belirtti. Bakan Soylu, Özışık kardeşler hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Hadi Özışık’dan Peker açıklaması

Hadi Özışık da Twitter hesabından yayınladığı açıklama ile özür diledi. Özışık açıklamasında, Peker ile kendi inisiyatifiyle görüştüğünü belirterek Bakan Soylu’nun bu görüşmelerden haberinin olmadığını kaydetti: “Sn. Süleyman Soylu ile yıllardır süregelen bir hukukum var. Sedat Peker’i de tanırım. Yayınladığı videoların maksadını aşmaya başladığını düşündüğümden dolayı kendisiyle birkaç görüşme yaparak, sakinleştirmeyi ve Türkiye’nin gündemini meşgul eden bu tatsız durumu nihayete erdirmesini sağlamaya çalıştım. Bu görüşmelerden Sayın Soylu’nun haberi ve bilgisi yoktu -olamazdı da. Peker ısrarla tavrını sürdürünce ‘haklısın’ diyerek konuyu kapatmak durumunda kaldım. İyi niyetle aldığım inisiyatifin olumsuz sonuçlarının sorumluluğu da şahsıma aittir. Sayın Soylu’nun da ifade ettiği gibi kendisiyle bu konuda ne şahsımın ne de kardeşimin hiçbir irtibatı olmamıştır”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri