Ana SayfaTürkiyeGözaltına alınan Serhat Ramay'dan Perinçek ve Pelikan açıklaması

Gözaltına alınan Serhat Ramay’dan Perinçek ve Pelikan açıklaması

Medya Notu genel yayın yönetmeni Serhat Ramay, evine gelen polis ekibi tarafından ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı Serhat Ramay için geçmiş olsun mesajı yayınladı. Yaklaşık 6 saatlik sürecin ardından Ramay serbest kaldı.

 

Deneyimli gazeteci kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “az önce eve polisler geldi. bir ifadeyle ilgili dediler. bakalım detayları öğrenmek için karakola gidiyoruz. hayırlısı diyelim” ifadelerini kullandı.

Yarın yapılacak Gelecek Partisi’nin 2. Yıldönümü etkinlikleri öncesi verilen bu gözaltı kararı, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Serbest kaldı

Yaklaşık 6 saat süren sürecin ardından serbest kalan Serhat Ramay, gelen destekler için teşekkür mesajı yayınladı.

Ramay’dan Perinçek ve Pelikan açıklaması

Ramay, kendisinden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in şikayetçi olduğunu belirterek, “Kendisiyle ilgili geçmişte yaptığım bir haber yüzünden defalarca ifade vermeye gittim. Doğu bey zannediyor ki; bu gibi yaptırımlarla geri adım atacağız” açıklamasını yaptı.

Ramay, şöyle devam etti:

Kendisiyle ilgili geçmişte yaptığımız bir haber içindeki ‘meczup’ kelimesine takılmış. Duyduğum kadarıyla para koparmak niyetinde. Eğer paraya sıkıştıysa Pelikancılara gitsin. Ulusal kanal için para toplayan Pelikancılar, Perinçek’e yardım eli uzatacaklardır.

Taha Ün: Bizler bunlardan kaçacak insanlar değiliz

Partinin iletişim faaliyetlerini yürüten ajansın yöneticisi Taha Ün ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “partimizin ikinci yıl kutlamasından bir gün evvel @medyanotu yöneticisi gazeteci Serhat Ramay evinden gözaltına alındı! Şunu herkes bilsin bizler bunlardan yılacak, korkacak, kaçacak insanlar değiliz!” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri