Ana SayfaMagazinGülseren Budayıcıoğlu kimdir? Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı'nda onun imzası var

Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı’nda onun imzası var

Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Instagram hesabı ne? Dizi dünyasının yeni yıldızı Gülseren Budayıcıoğlu neden bu kadar popüler?

Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Instagram hesabı ne? Televizyon kanallarının en süper iki dizisi Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı’nda onun imzası var. Ünlü bir senarist-yazar olan Gülseren Budayıcıoğlu kimdir merak konusu.

Yazıyı okuduktan sonra ya da belki okumadan önce Gülseren Budayıcıoğlu’nun Instagram hesabını ziyaret etmek istersiniz.

Gülseren Budayıcıoğlu kimdir?

Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı dizisinin senaristi Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Biri TV8’de yayınlanan Kırmızı Oda dizisi.i Yayınlandığı ilk günden beri reyting listelerini kasıp kavuruyor. Diğeri de TRT1 ekranlarında yayınlanan son yılların en enteresan dizisi: Masumlar apartmanı. İlk iki bölüm yayınlandı yer yerinden oynadı. İki rolde karşımıza çıkan Ezgi Mola performansıyla adeta büyüledi. Bu iki harika yapımın da arkasındaki imza aynı: Gülseren Budayıcıoğlu.

1947’de Ankara’da doğan Gülseren Budayıcıoğlu’nun babası devlet memuruydu. Bir kız ve bir erkek kardeşi olan Gülseren Budayıcıoğlu, ilkokulun ardından TED Ankara Koleji’ne ve ardından da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Bu esnada TRT’nin açtığı spikerlik sınavlarını kazanarak diğer taraftan da ders hâricinde kalan zamanlarında Ankara Radyosunda çalışmaya başlayan Gülseren Budayıcıoğlu, TRT Televizyonu yayına başlayınca oraya geçti. 

TRT’de anons spikerliğinden, eğlence programlarını sunmaya dek hemen her programda görev alan Gülseren Budayıcıoğlu, tıp fakültesini bitirmesinin ardından doktor oldu ve TRT’den ayrılmak zorunda kaldı.

Sınıf arkadaşı Aydın’la hayatını birleştiren Gülseren Budayıcıoğlu, psikiyatri bölümünde ilerledi, Hacettepe Üniversitesi psikiyatri alanında eğitimine başlayan Gülseren Budayıcıoğlu, aynı sene kızı Yağmur’u dünyaya getirdi.

İhtisası bitirmesinin ardından Hacettepe’de öğretim görevlisi olarak göreve başlayan Gülseren Budayıcıoğlu, bu zamanlarda babasını kaybetti ve oğlu Haan’ı dünyaya getirdi. Doçentlik tezini bitirmek adına çalışan Gülseren Budayıcıoğlu, Hacettepe’deki görevinden istifa ederek, kendi kliniğini açtı. Muayenehanesine olan ilgi artınca 2005’te daha kapsamlı olan Madalyon Psikiyatri kliniğini kurma kararı aldı.

Ezgi Mola’yı komedi dışında dram oynarken neredeyse ilk kez gördük. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek yaşam hikayesinden esinlenilerek hazırlanan Masumlar Apartmanı dizisi Total’de 8, AB’de 11 ABC1’de ise 10.45 reytingle tüm gruplarda birinci olarak salı akşamına adeta damgasını vurdu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri