Ana SayfaTürkiye"Abi sen gitme" diyen Günay enkazdan çıkarıldı

“Abi sen gitme” diyen Günay enkazdan çıkarıldı

"Abi sen gitme" diyen Günay İzmir depreminde enkazdan kurtarıldı. İzmir depreminde 6 katlı binanın enkazında kalan Günay sonunda kurtarıldı.

“Abi sen gitme” diyen Günay İzmir depreminde enkazdan kurtarıldı. İzmir depreminde 6 katlı binanın enkazında kalan Günay sonunda kurtarıldı. 15 yaşlarındaki Günay ile yapılan telefon konuşması onu bir anda Türkiye’nin en popüler çocuğu yapmıştı. Bütün Türkiye Günay’ın kurtarılması için tek yürek olmuştu.

İzmir’de yaşanan depremin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ederken kurtarma çalışmalarına katılan Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Bayraklı ilçesinde çöken 6 katlı binanın enkaz altında kalan bir çocuğu içeriye gönderdikleri parmak kamera ile tespit etmişti.

Günay İzmir’de enkazdan çıkarıldı

Arama kurtarma çalışmalarının başında yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, İzmir Bayraklı’da göçük altında kalan 15 yaşındaki Günay isimli çocuğa moral vermişti. İtfaiye Daire Başkanı İnal’ın çocukla yaşadığı diyalog kameralara yansımıştı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı İnal’a kurtarma çalışmaları sırasında “Abi Sen gitme. Ne olur beni burada bırakma” şeklinde seslenen 15 yaşındaki Günay, yaklaşık 4,5 saat süren çalışma sonrasında enkaz altında çıkarıldı.

İzmir depreminde ölenlerin isimleri belli oldu mu?

Göçük altından kurtarılan Günay’ın deprem sırasında 6 katlı apartmanın 4’üncü katında bulunduğu öğrenildi. Günay’ın göçük altında kaldığı apartmanda iki kişinin daha bulunduğu ve iki kişi için de kurtarma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri