Ana SayfaTürkiyeGündem alt üst oldu! Meral Akşener Berat Albayrak hakkında öyle bir cümle...

Gündem alt üst oldu! Meral Akşener Berat Albayrak hakkında öyle bir cümle kurdu ki

Dün İyi Parti'nin grup toplantısında konuşan genel başkan Meral Akşener'in hedefinde Hazine Bakanı Berat Albayrak vardı.

Dün İyi Parti’nin grup toplantısında konuşan genel başkan Meral Akşener’in hedefinde Hazine Bakanı Berat Albayrak vardı. Berat Albayrak’ın dolarla ilgili sözlerini, çizdiği pembe tabloları eleştiren Meral Akşener, “Damat Bakan pembe tablolarla millete yeni masallar anlattı” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’de yeni yasama yılının ilk grup toplantısını gerçekleştirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’na ilişkin eleştirilerde bulunan Akşener, “Damat bu sefer kayınpederinin 2023 hedeflerini bile boşa çıkarmayı başarmış. Bu işi layıkıyla yapacak yüzlerce aday dururken, hazineyi damadına emanet edersen olacağı bu. Hal böyleyken; Bir ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı, “Ben döviz kurlarına bakmıyorum.” diyebilir mi? Allah aşkına söyler misin Damat Bey, sen nereye bakıyorsun?” diye konuştu.

Meral Akşener: Ben dövize bakmıyorum diyebiliyor

Damat Bakan’ın öyle bir ekonomi anlayışı var ki; insan bazen “şaka mı yapıyor” diye düşünmeden edemiyor. Bakın birkaç basit örnek verelim: Damat Bakan, 2020’de doları 6.91 lira, 2021’de ise 7.68 lira öngörmüş. Evet yanlış duymadınız. Bir sene sonra dolar ortalama 7.68 lira olacakmış…Güler misin, ağlar mısın? Arkadaşlar dolar daha dün 7.76 liraydı!

Bu aymazlık yetmezmiş gibi; Bir de gazeteciler döviz kurunu sorduğunda, dönüp “ben işin orasına bakmıyorum” diyor. Bunu bu ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı söylüyor…

Damat Bey! Döviz kuru bir ülkenin parasının değeridir. Bir ülkenin refahını belirleyen en önemli gösterge de parasıdır. Paramız değerini yitiriyorsa, bil ki fakirleşiyoruzdur. Binlerce fabrikanın döviz borcu var. Tekstilden otomotive, ilaç sanayinden gıdaya, ürettiğimiz her ürün ithalata bağımlı.

Döviz kurları arttığında, peynir fiyatları bile artıyor. Bak teknoloji ürünü demiyorum, peynir diyorum peynir! Çünkü süt hayvanlarının yemi, dolarla alınıyor. Sütten peynir yapan üretim tesisleri, dolarla kuruluyor. Peynirin paketleri dolarla ithal ediliyor. Peyniri marketlere nakleden tırlar, dolarla alınıyor. O tırların yaktığı mazot, dolarla alınıyor. Geçtiği yol ve köprülerin borcu bile, dolarla ödeniyor.

Üzerimizdeki kıyafetlerin kumaş boyaları, dolarla satın alınıyor. Uzaktan eğitim için gereken tabletler, dolarla alınıyor. Bindiğiniz otomobiller, dolarla alınıyor. İşte bu yüzden, döviz arttığında, hemen her şeye zam geliyor.

Hal böyleyken; Bir ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı, “Ben döviz kurlarına bakmıyorum.” diyebilir mi? Allah aşkına söyler misin Damat Bey, sen nereye bakıyorsun?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri