Ana SayfaTürkiyeGündeme Sevilay Yılman taşıdı! Canan Kaftancıoğlu yargılandı! Peki devlete 'seri katil' diyen...

Gündeme Sevilay Yılman taşıdı! Canan Kaftancıoğlu yargılandı! Peki devlete ‘seri katil’ diyen Hilal Kaplan

Sevilay Yılman Habertürk canlı yayınında “Canan Kaftancıoğlu’nun ceza aldığı twitin daha ağırını Hilal Kaplan attı, o neden yargılanmıyor” deyince ortalık bir anda gerildi. Hilal Kaplan yayında adı geçtiği diye programın moderatörü Hülya Hökenek’e mesaj atıp “Bağlanıp cevap vermek istiyorum” dedi. Habertürk’ün editörleri bu isteğe olumlu yanıt verdi. Ancak bu dakikadan sonra Hilal Kaplan’ın telefonlarına ulaşılamadı.

CHP’li Canan Kaftancıoğlu’nun sosyal medyada yıllar önce paylaştığı mesajlar nedeniyle 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılması tartışma konusu olurken akıllara Hilal Kaplan’ın yine o tarihlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef alan tweetleri geldi. Dün gün boyu Hilal Kaplan – Canan Kaftancıoğlu tartışmaları devam ederken, Sevilay Yılman da Habertürk canlı yayınında benzer bir çıkış yaptı. “Canan Kaftancıoğlu o tweetler nedeniyle ceza alıyorsa Hilal Kaplan neden yargılanmıyor” diye sordu.

Hilal Kaplan ile Sevilay Yılman arasında neler olmuştu?

Aslında Sevilay Yılman ile Hilal Kaplan arasındaki ilk gerginlik ‘megri megri’ tartışmasıyla başlamıştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, yerine kayyum atanan Ahmet Türk’ü Diyarbakır’da ziyaret etmesi Sevilay Yılman ile Hilal Kaplan’ı karşı karşıya getirmişti.

Sevilay Yılman köşe yazısında, İmamoğlu’nun Diyarbakır ziyaretiyle “megri megri” ifadeleri ile dalga geçen Hilal Kaplan’ı eleştirmişti.

Hilal Kaplan’a twitter’dan da yüklenen Sevilay Yılman twitter’dan şunları yazmıştı:

“Bu arada dünkü yazımın muhatabı Çözüm Süreci’nde “Megri Megriyi “Analar ağlamasın” diye söyledim demiş. Peki;”Devlet seri katil! TSK gerçekten Peygamber Ocağı olsaydı arife günü kan döker miydi? Türk-Kürt savaşı dediğiniz hadisede şehit yoktur!”u da onun için mi demiştin!”

Peki Hilal Kaplan yıllar önce Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütü PKK ile mücadelesini tartışmalı hale getiren hangi tweetleri atmıştı? İşte bazı örnekler.

"TSK Peygamber Ocağı olsaydı kan döker miydi" diyen Hilal Kaplan'a gün doğdu

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz