Ana SayfaTürkiyeGüven ve tutarlılık hiçbir zaman Bahçeli’ye yakışan bir takım elbise olmadı ki

Güven ve tutarlılık hiçbir zaman Bahçeli’ye yakışan bir takım elbise olmadı ki

Ahmet Türk yılında silahlı terör örgütüne üye olmak, terör propagandası yapmak suçlamasıyla cezaevinde yatarken MHP lideri Devlet Bahçeli, tutuksuz yangılanmasını istedi ve 2017 yılında tahliye oldu. Bahçeli’nin medyada genişçe yer bulan açıklamalarından kısa bir süre sonra Ahmet Türk özgürlüğüne kavuştu. Sonrası malum. Yerel seçimlerde HDP’nin Mardin Belediye Başkanı seçildi. Bir bakıma Ahmet Türk’ün Mardin Belediye Başkanı seçilmesinin önünü açan isimdi Devlet Bahçeli.

Siyasi kariyeri boyunca güven ve tutarlılık hiçbir zaman Bahçeli’ye yakışan elbiseler olmadı.

Dün Ahmet Türk’ün tahliyesini isteyen Bahçeli, bugün Mardin, Van ve Diyarbakır belediye başkanlarının görevden alınmasına hukuki gerekçelerle karşı çıkan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nu topa tutuyor.

Bir yargı kararı olmaksızın Ahmet Türk ve diğer belediye başkanlarının görevden alınmalarına ilkesel olarak karşı çıkan Gül ve Davutoğlu günlerdir MHP’nin, Bahçeli’nin hedefinde.

Bugün yeni bir açıklama daha yapan Devlet Bahçeli, Davutoğlu’na ‘Serok Ahmet’ diye seslendi ve “11.Cumhurbaşkanıyla birlikte sabık Başbakan Serok Ahmet’in aynı anda PKK’nın tezlerine bodoslama destek vermeleri, öne çıkmaları, adeta paylaştırılmış görevlerini titizlikle yerine getirmeleridir. Geçmişleriyle çelişen, bir zamanlar taşıdıkları tarihi görevlerle tezada düşen bu iki şahsın hükümete duydukları husumet gözlerini kör, vicdanlarını da esir etmiştir. 11.Cumhurbaşkanı’nın “Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının bu şekilde görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır” değerlendirmesi Güroymağa Norşin diyen, çok güzel şeyler olacak müjdesiyle yıkım sürecinin fitilini tutuşturan bozuk zihniyetin tastamam aynısı ve devamıdır” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz