Güzel mi değil! Ama işte 5 kamerası var

Nokia 9’un 5 kameralı telefonu Nokia 9 PureView bir sızıntıyla ortaya çıktı. Sızıntının sahibi Google’ın bizzat kendisi. Nokia’nın bu 5 kamerası olan telefonunun 24 Şubat’taki tanıtımını büyük merakla bekleyenler Nokia 9 PureView için Google tarafından yapılan sızıntıyla deyim yerindeyse büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Log’un verdiği bilgiye göre Nokia 9 PureView adlı 800 euroluk telefon 24 Şubat’taki tanıtımından önce Google Android Enterprise sayfasında ortaya çıktı.

Telefon her ne kadar 2018 yılının amiral gemilerini yürütüne güçlü Snapdragon 845 işlemci ile gelse de özel bir versiyonunda Snapdragon 855 işlemci olacağı konuşuluyor.

Nokia 9 PureView adlı telefonun özellikleri

6 inç boyutundaki telefonda 6 GB RAM olacak. 1440×2960 çözünürlükteki ekranda HDR10 olacak. Telefon gücünü 4.150 mAh’lık bir bataryadan alacak. Telefonun önünde ise 12 megapiksellik bir Sony kamera bulunacak.

Telefonun ortaya çıkan ilk sızıntısında çerçeve kalınlığının beklentilerin bir miktar altında kaldığını söylemek mümkün.

Android One ailesine mensup olacak Nokia 9 PureView arkasında büyük bir Android One logosu taşıyacak. Yine ekrana entegre parmak izi okuyucusu da telefonun önemli özelliklerinden biri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here